Naujienų srautas

Verslas2015.05.21 11:09

„McDonalds“ darbuotojai protestais siekia didesnių atlyginimų

ELTA 2015.05.21 11:09

JAV greito maisto restoranų tinklo „McDonald's“ darbuotojai ir profsąjungos didina spaudimą savo darbdaviams, kad šie padidintų minimalų atlyginimą, informuoja BBC.

JAV greito maisto restoranų tinklo „McDonald's“ darbuotojai ir profsąjungos didina spaudimą savo darbdaviams, kad šie padidintų minimalų atlyginimą, informuoja BBC.

Per 1500 darbuotojų ir jų šalininkų susibūrė trečiadienį greito maisto restoranų milžinės būstinėje Ilinojuje. Ketvirtadienio rytą, prieš pat metinį bendrovės akcininkų susirinkimą, jie planuoja surengti platesnio masto protesto akcijas.

Kompanija jau kurį laiką jaučia didelį spaudimą iš savo darbuotojų, kurie atvirai rodo nepasitenkinimą gaunamais atlyginimais, tuo tarpu investuotojai vis garsiau reiškia savo susirūpinimą mažėjančiais įmonės pardavimais.

Klientai didžiausioje įmonės rinkoje – JAV, vis dažniau renkasi ne „Mcdonald's“, o į kitus greitojo maisto restoranų tinklus, tokius kaip „Shake Shack“ ir „Chipotle“.

Smunkantys pardavimai skatina akcijų pigimą ir savo ruožtu kursto akcininkų nepasitenkinimą, kurį ketina išsakyti „McDonald's“ vadovybei per ketvirtadienį vyksiantį susirinkimą už uždarų durų. „McDonald's“ uždraudė žiniasklaidai dalyvauti susirinkime.

Gegužę „McDonald's“ generalinis direktorius britų kilmės Steve Easterbrook, stojęs prie įmonės vairo šių metų sausį, pranešė apie planus pertvarkyti bendrovę iš esmės, ypač po dar vieno ketvirčio nuviliančių rezultatų.

Per daugiau nei dvejus pastaruosius metus vadinamasis judėjimas „Fast for 15“ surengė apie dešimt protesto akcijų ir streikų. Judėjimo dalyviai reikalauja, kad „McDonald's“ ir kiti darbdaviai padidintų minimalų atlyginimą iki vadinamojo „pragyvenimo lygio“ – 15 dolerių už valandą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi