Verslas

2015.05.21 04:32

„Neste Oil“ nutraukia bendradarbiavimą su „Orlen Lietuva“

Vienas iš trijų didžiausių degalinių tinklų Lietuvoje „Neste Oil“ nuo šiol nebepirks kuro iš naftos perdirbimo įmonės „Orlen Lietuva“.

Vienas iš trijų didžiausių degalinių tinklų Lietuvoje „Neste Oil“ nuo šiol nebepirks kuro iš naftos perdirbimo įmonės „Orlen Lietuva“.

Suomijos kompanija nusprendė benziną ir dyzeliną tiekti tiesiai iš Suomijos. Naftos produktų prekybos įmonių asociacija sako, kad taip didinama konkurencija ne tik kainos, bet ir kokybės srityje.

Bendrovė „Neste“ veiklos Lietuvoje pradžioje kurą į degalines veždavo benzonvežiais tiesiai iš Suomijos. Plečiantis tinklui, ėmė pirkti iš gamyklos Mažeikiuose. Tačiau nuo šiol „Neste“ nutraukia bendradarbiavimą su „Orlen Lietuva“ ir visą kurą į degalines pristatys iš savo gamyklų Suomijoje.

Anot bendrovės atstovų, tai daroma siekiant būti nepriklausomiems nuo trečiųjų šalių ir patiems kontroliuoti tiekimą, logistiką ir pardavimą. Bendrovė orientuojasi į Europos Sąjungos direktyvas, kad kuo didesnė dalis degaluose sudarytų kuras, pagamintas iš atsinaujinančių šaltinių, o ne iš naftos. Taip siekiama mažinti šiltnamio efektą ir aplinkos taršą.

Ekonomistai sako, kad šalies biudžetui toks pasikeitimas įtakos neturės, nes mokesčius už degalus sumoka vartotojai juo pildamiesi degalinėse, o ne įmonės, todėl nėra svarbu, iš kur kuras atkeliauja į šalį.