Verslas

2015.09.08 13:45

Konkurencijos taryba pradėjo kompensuojamųjų vaistinių preparatų rinkos tyrimą

ELTA2015.09.08 13:45

Antradienį Konkurencijos taryba pradėjo kompensuojamųjų vaistinių preparatų rinkos tyrimą.

Antradienį Konkurencijos taryba pradėjo kompensuojamųjų vaistinių preparatų rinkos tyrimą.

Pasak Konkurencijos tarybos pirmininko Šarūno Keserausko, šiuo rinkos tyrimu pirmiausia siekiama išsiaiškinti, ar šiuo metu galiojantys vaistų įtraukimo į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną apribojimai yra pagrįsti, ar yra sudarytos visos prielaidos veiksmingai konkurencijai.

Kompensuojamųjų vaistinių preparatų rinka yra labai svarbi vartotojams, todėl svarbiausi rinkos tyrimo tikslai – įvertinti reguliavimo nuostatų poveikį rinkai, atlikti ir išsamią kompensuojamųjų vaistinių preparatų rinkos analizę, identifikuoti galimai joje egzistuojančias konkurencijos problemas ir pasiūlyti galimus šių problemų sprendimo ir veiksmingos konkurencijos užtikrinimo būdus.

2013 m. gruodžio 19 d. Konkurencijos taryba baigė rinkos tyrimą dėl lygiagretaus vaistų importo. Konkurencijos tarybos ekspertai tuomet atkreipė Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės dėmesį į tai, kad panaikinus apribojimą lygiagrečiam vaistų importui, Lietuvos gyventojai galėtų kai kuriuos kompensuojamųjų vaistus įsigyti pigiau.

Konkurencijos tarybos žiniomis, atsižvelgusi į lygiagretaus vaistų importo rinkos tyrimo išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija jau inicijavo teisės akto, ribojusio vartotojų pasirinkimą ir veiksmingą farmacijos įmonių konkurenciją, pakeitimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt