Verslas

2015.09.08 13:45

Vokietijos traukinių mašinistai vėl streikuos

ELTA2015.09.08 13:45

Vokietijos geležinkelių koncerno „Deutsche Bahn“ mašinistai nusprendė skelbti naują streiką, – tai bus jau devintas streikas vos per vienuolika mėnesių, informuoja BBC.

Vokietijos geležinkelių koncerno „Deutsche Bahn“ mašinistai nusprendė skelbti naują streiką, – tai bus jau devintas streikas vos per vienuolika mėnesių, informuoja BBC.

Antradienį 14.00 val. vietos laiku streiką pradės krovininių traukinių mašinistai, o trečiadienį 13.00 val. laiku – keleivinius traukinius aptarnaujantys mašinistai.

Streiką inicijavusios profsąjungos GDL vadovas Clausas Weselsky nepatikslino, kiek dienų ketinama streikuoti, tačiau užsiminė, kad šįkart streikas „truks šiek tiek ilgiau“ nei ankstesnė penkių dienų protesto akcija.

GLD reikalauja, kad 20000 traukinių mašinistų būtų 5 proc. padidinti atlyginimai ir sutrumpinta darbo savaitė – nuo 39 iki 37 valandų.

Profsąjunga taip pat siekia, kad jai būtų suteikta teisė derėtis ir kito traukinių personalo, pavyzdžiui, palydovų ir restoranų darbuotojų, vardu, – ir būtent šis reikalavimas, manoma, labiausiai apsunkina derybas.

Kasdien traukiniais Vokietijoje keliauja apie 5,5 mln. žmonių, tad užsitęsęs darbo ginčas kelia didžiulių nepatogumų keleiviams.

Ekonomistų vertinimu, pastarasis mašinistų streikas, surengtas gegužės mėnesį – ilgiausias per visą „Deutsche Bahn“ istoriją, Vokietijos ekonomikai pridarė apie 750 mln. eurų nuostolių.

„Streikai padaro žalos visiems, jie kainuoja laiko ir pinigų“, – sakė „Deutsche Bahn“ personalo vadovas Ulrichas Weberis.

Šalies transporto ministras Alexanderas Dobrindtas pirmadienį paragino profsąjungą ieškoti kompromisinio susitarimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt