Verslas

2019.04.11 16:41

Po LRT tyrimo „Lietuvos geležinkeliai“ ėmėsi veiksmų: dėl vagonų kreipėmės ir į ES tiekėjus

BNS2019.04.11 16:41

Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ pareiškė, kad ketindama plėsti vagonų parką, ji kreipėsi ne tik į Baltarusijos, Ukrainos, bet ir Europos Sąjungos (ES) ir JAV potencialius tiekėjus.

„Šiuo metu atliekamas rinkos tyrimas, renkama informacija apie potencialius tiekėjus. „Lietuvos geležinkelių“ atstovai 2018 ir 2019 metais apsilankė 5 gamyklose Baltarusijoje, Ukrainoje ir Gruzijoje. Nebuvo lankytasi nė vienoje Rusijos gamykloje“, – pranešime spaudai teigė „Lietuvos geležinkeliai“, reaguodami į LRT publikaciją apie ketinimus pirkti vagonus iš Rytų tiekėjų. 

Pasak bendrovės, su 5 gamyklomis pasirašyti neįpareigojantys ketinimų protokolai. Prašymai pateikti informaciją taip pat išsiųsti dar 5 ES gamintojams – „Astra Rail“ (Rumunija), „Tatravagonka“ (Slovakija), „Legios“ (Čekija), „Titagarh“ (Italija) ir „Romic Consulting Ltd“ (Didžioji Britanija). Kvietimas išsiųstas ir JAV bendrovei GBRX.

„Iki šiol gauti du atsakymai iš ES gamintojų. „Tatravagonka“ informavo, kad gamyklos pajėgumai yra užimti iki 2021 metų, o „Astra Rail“ atsakė, kad 1520 mm vėžei skirtų vagonų negamina. „Lietuvos geležinkeliai“ jokių vagonų gamybos užsakymų nėra pateikę ir jokių gamybos procesų nėra inicijuota“, – teigė „Lietuvos geležinkeliai“.

Bendrovė paneigė LRT informaciją apie mažinamas riedmenų remonto apimtis – 2017–2018 metais tam išleista 7 proc. daugiau nei 2015–2016 metais. 

LRT Tyrimų skyrius ketvirtadienį paskelbė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ vagonų toliau dairosi Rytuose – Rusijoje ir Baltarusijoje, nors speciali Vyriausybinė komisija yra nelinkusi palaiminti sandorių, sudaromų su įmonėmis, neatitinkančiomis nacionalinio saugumo kriterijų.

Pasak LRT, Mogiliovo vagonų gamykla šiais metais ketina „Lietuvos geležinkeliams“ parduoti 150 pusvagonių technologinėms skiedroms pervežti. Tuo metu „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška teigė, kad jokių sutarčių nėra pasirašyta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt