Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Parodoje pristatyta naujausia miškų ūkio technika

Kauno rajone vyko ketvirtoji tarptautinė paroda „Baltijos miškai“. Joje pristatyta naujausia miškų ūkio technika ir priemonės, sodybų aplinkos priežiūros naujovės.

Kauno rajone vyko ketvirtoji tarptautinė paroda „Baltijos miškai“. Joje pristatyta naujausia miškų ūkio technika ir priemonės, sodybų aplinkos priežiūros naujovės.

Tokios parodos Lietuvoje – ne naujiena, tačiau miškų ūkiams prižiūrėti siūlomos šiuolaikinės galingosios mašinos vis dar stebina miškininkus mėgėjus. Savikrovės miško priekabos, vikšrinės medkirtės, medvežės, modernios malkaskaldės, per kelias minutes rąstą biomase paverčiantys smulkintuvai – bene įspūdingiausi parodos eksponatai. 

„Mūsų urėdijos, kartu su lenkais kaimynais, rodo viską pradedant naujais sodinimo būdais ir baigiant galutiniu produktu. Tik lentų parodoje nepjaunam, o daugiau viskas yra“, – sakė parodos „Baltijos miškai“ rengimo grupės vadovas Dainius Šeronas.

Įprastai darbui miške naudojamą techniką kuria ir gamina užsienio šalių konstruktoriai. Parodoje savo produkciją pristato vos 5 proc. verslininkų iš Lietuvos. Tačiau parodos rengėjai pastebi, kad vis daugiau lietuviškų bendrovių imasi gaminti miškų ir žemės ūkiui reikalingą techniką.

„Esame iš Mažeikių, gaminame ne tik žemės ūkiui, miškams, bet ir kelininkams bei komunalininkams [reikalingą techniką]. Pakankamai nemažas susidomėjimas, esame patenkinti šia paroda, dėkingi organizatoriams, kad kviečia dalyvauti. Tikrai randame nemažai klientų“, – kalbėjo UAB „Universe Group Baltic“ vadovas Artūras Andriekus.

Parodos lankytojai mokėsi ir kaip susitvarkyti sodybos aplinką: įsirengti poilsio zonų, takelių, alpinariumų.

„Žmonės lankosi su šeimomis, domisi, kaip sutvarkyti savo aplinką, kaip išnaikinti kažkokią piktžolę, kaip kažką suprojektuoti“, – teigė Kauno miškų kolegijos diplomantė Monika Sliesoraitytė.

Paroda „Baltijos miškai“ – jau ketvirtoji. Pirmą kartą ji vyko Kauno rajone, Girionyse.

Rengdami parodą miškininkai aptiko įspūdingą iš dviejų į vieną suaugusį beržą. Jis, žadama, bus įtrauktas į lankomų objektų sąrašą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi