Verslas

2015.02.14 17:13

Sumažėjusio PVM keliaujantieji traukiniais beveik nepajus

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2015.02.14 17:13

Nuo šių metų pradžios pridėtinės vertės mokestis (PVM) keleivių vežimo paslaugoms mažėjo nuo 21 iki 9 proc., tačiau kelionės kainos traukiniais lieka  beveik nepakitusios, mat prieš Naujuosius „Lietuvos geležinkeliai“ nusprendė jas kilstelėti.

Nuo šių metų pradžios pridėtinės vertės mokestis (PVM) keleivių vežimo paslaugoms mažėjo nuo 21 iki 9 proc., tačiau kelionės kainos traukiniais lieka beveik nepakitusios, mat prieš Naujuosius „Lietuvos geležinkeliai“ nusprendė jas kilstelėti.

Vidmantas Gudas, AB „Lietuvos geležinkeliai“ Bendrojo skyriaus specialistas, LRT.lt teigia, kad kainos buvo nepakitusios 6-7 metus. „Jeigu žiūrėtume pagal tarifą, kad sumažino PVM [visuomeninio transporto bilietams], tai bilietai atpigo. Bet prieš šį pakeitimą valdyboje buvo priimtas sprendimas pakelti kainas, tad atsitiko taip, kad atpigimas yra, bet ne toks, koks būtų palikus ankstesnes kainas“, – paaiškino specialistas.

V. Gudas tikina, kad toks žingsnis jau buvo aiškus lapkričio mėnesį: „Mes į valdybą dėl kainų kreipėmės dar anksčiau nei prieš Naujuosius. Tiesiog tas sprendimas priimtas gruodį.“

Nuo šių metų pradžios keleiviai traukinio maršrutu Vilnius-Kaunas bei Vilnius-Klaipėda važiuoja 30 ct pigiau. Tuo metu kelionės kainos iki Ignalinos bei oro uosto išlieka nepakitusios.

Keleiviai, į kitą miestą nuvykti nusprendę „Kautros“ autobusais, už bilietus nuo sausio moka mažiau. Kainos šioje įmonėje sumažėjo tokiu pačiu dydžiu, kokiu sumažinamas pridėtinės vertės mokestis. Pavyzdžiui, iki Naujųjų 20 Lt kainavęs bilietas važiuoti iš Vilniaus į Kauną atpigo iki 18 Lt, kelionė iš Kauno į Klaipėdą vietoj 52 Lt kainuoja 47 Lt.

Skelbiama, kad kitos keleivius vežančios bendrovės „Toks“ vykdomais reisais bilietų kainos sumažėjo apie 8 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.