Verslas

2015.09.08 13:45

TVF vadovė: pasaulio ekonomikai gresia ilgalaikis lėto augimo laikotarpis

ELTA2015.09.08 13:45

Pasaulio ekonomikoje išlieka ilgalaikio lėto augimo laikotarpio grėsmė, ketvirtadienį perspėjo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde.

Pasaulio ekonomikoje išlieka ilgalaikio lėto augimo laikotarpio grėsmė, ketvirtadienį perspėjo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde.

Kalbėdama TVF nariams, ji išdėstė savo asmeninį požiūrį į dabartinę ekonominę situaciją pasaulyje.

„Augimo tempai vis labiau skiriasi, monetarinės politikos sąlygos pagrindinėse ekonomikose tampa nesinchroniškomis“, – perspėjo C. Lagarde, paaiškinusi, kad euro zonoje ir Japonijoje politika toliau švelninama, o Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija „tebėra kelyje normalizacijos link“.

„Doleris brangsta, o euras ir jena silpsta, – kalbėjo TVF vadovė. – Tuo metu rinkos nestabilumas pastebimai sustiprėjo, kai kuriose besivystančiose rinkose smunka valiutų kursai.“

„Rizikos, kylančios finansiniam stabilumui, keliasi iš išsivysčiusių ekonomikų į besivystančias rinkas, iš bankų į nebankinį finansinį sektorių, iš mokumo į rinkos likvidumą, – nurodė C. Lagarde. – Politika turi prisitaikyti prie tokios besikeičiančios aplinkos.“

C. Lagarde nuomone, esant ne visiškai stabiliam geopolitiniam kontekstui, perspektyvos atrodo „geriausiu atveju – pakrikos“, o augimo tempai „jau ne kartą yra nuvylę po pasaulinės finansinės krizės“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt