Verslas

2015.05.14 12:30

Verslininkas turi specialų pasiūlymą tik šauktiniams

Dabartinei jaunajai kartai trūksta atsakomybės, todėl kariuomenė yra puiki vieta, skatinanti asmenybės brandą, įsitikinęs verslininkas Marius Pareščius, pateikęs pasiūlymą šauktiniams.

Dabartinei jaunajai kartai trūksta atsakomybės, todėl kariuomenė yra puiki vieta, skatinanti asmenybės brandą, įsitikinęs verslininkas Marius Pareščius, pateikęs pasiūlymą šauktiniams.

Socialiniame tinkle „Facebook“ asociacijos „Užupis Creative Cluster“ prezidentas paskelbė į darbą priimsiantis 3–5 kūrybingus jaunuolius, kurie bus atlikę privalomąją karinę tarnybą.

„Šiuo metu Lietuvoje yra bėdų su jaunimu: jiems trūksta atsakomybės ir pareigingumo, todėl tenka skirti pusmetį ar metus, kad jie pajustų įmonės vidinę kultūrą, įgytų atsakomybės, gebėtų priimti sprendimus. Aš manau, kad tarnyba Lietuvos armijoje išugdo šiuos dalykus. Iš paprastų vaikų išauga vyrai, kurie gali apginti savo poziciją, jausti atsakomybę už tai, ką daro. Taigi, manau, kad tokie darbuotojai man reikalingi“, – DELFI komentavo M. Pareščius.

Jis tvirtino kalbantis keliasdešimties įmonių vardu, kurios priklauso skirtingoms asociacijoms.

„Šiuo metu aš atstovauju daugiau nei 30 informacinių technologijų įmonių, taigi darbuotojų reikia įvairių: vadybininkų, saugumo specialistų, programuotojų, dizainerių ir pan. Mes nediskriminuojame nieko, priimame tiek moteris, tiek vyrus“, – sakė verslininkas.

Šiuo metu, anot pašnekovo, Lietuvoje labai trūksta IT specialistų, kurių atsivežama iš užsienio, pavyzdžiui, Ukrainos.

„Manau, kad prie manęs prisijungs ir kiti verslininkai“, – prognozavo M. Pareščius.

DELFI primena, kad šiemet dviejų šaukimų metu atlikti tarnybą bus pakviesti 3 tūkst. jaunuolių. Tačiau pirmiausiai tarnauti bus kviečiami savanoriai, kurių dabar yra 1124.

Trečiadienį viešai buvo paskelbti šauktinių sąrašai. Į juos įtraukta 36825 jaunuolių, kurių amžius – nuo 19 iki 26 metų. Pirmieji šauktiniai į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną atvyks rugpjūčio 24 dieną.

DELFI jau rašė, kad paskelbus šauktinių sąrašus būsimieji Lietuvos kariuomenės nariai pradėjo viešai dalintis savo emocijomis. Socialiniai tinklai tiesiog lūžo nuo jų.

„Esu šauktinių sąraše, turiu būsto paskolą, vasaros pabaigoje turėjo įvykti vestuves, jau viskas suplanuota ir užsakyta, įsirenginėju butą, dirbu kaip arklys, ariu viršvalandžius, kad tik pinigų užtektų. Dabar pasodins ant 100 eurų ir sukis, kaip nori. Tai kaip, Jūsų manymu, turėčiau jaustis? Turbūt patys suprantate“, – piktinosi skaitytojas.

„Neverkiau, kai prasidėjo kalbos apie šaukimą, tad tikrai neverksiu ir dabar. Pagaliau turėsiu progą pasidaryt six-packą!“ – džiaugėsi vienas iš pakviestų šauktinių.

Krašto apsaugos ministerija skelbia, kad į tarnybą pašaukti dirbantys asmenys gali būti ramūs, garantuojama jų darbo vieta, eitos pareigos ar studijų vieta.

Taip pat darbdaviams 6 mėn. kompensuojamas mokamas darbo užmokestis, šauktiniams kompensuojama iki 50 proc. studijų kainos, suteikiama pirmenybė priimant į statutinio valstybės tarnautojo pareigas, tarnybos metu mokamos išmokos, draudžiami pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu, šauktiniai aprūpinami apranga, maistu, gyvenamąja patalpa, suteikiamos atostogos, apmokamos kelionės namo išlaidos, kompensuojama nuosavo ar nuomojamo būsto komunalinių išlaidų dalis, kuria karys nesinaudoja.