Verslas

2015.05.15 00:02

Baltarusijoje vėl konfiskuojami Lietuvos vilkikai, verslininkai bando aplenkti šį maršrutą

LRT.lt 2015.05.15 00:02

Apsidžiaugę dėl laisvesnio įvažiavimo į Rusiją, Lietuvos vežėjai kaimyninėje Baltarusijoje netenka savo vilkikų. Šie kartu su puspriekabėmis konfiskuojami, nes veža krovinius tarp Rusijos ir Baltarusijos.

Apsidžiaugę dėl laisvesnio įvažiavimo į Rusiją, Lietuvos vežėjai kaimyninėje Baltarusijoje netenka savo vilkikų. Šie kartu su puspriekabėmis konfiskuojami, nes veža krovinius tarp Rusijos ir Baltarusijos.

Verslininkai bando išvengti kelionių per Baltarusiją ir savo autotraukinius pasuką per Latviją į Rusiją, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ viceprezidentas Julius Misiūnas sako, kad Baltarusijoje konfiskuojamų transporto priemonių daugėja.

„Vėl gauname Lietuvos vežėjų pranešimus, kad Baltarusijos muitinės pareigūnai krovinių vežimą tarp trijų Muitų Sąjungos valstybių vertina kaip vidinį vežimą (kabotažą), kuris yra draudžiamas vadovaujantis Rytų muitų sąjungos Muitinės kodeksu. Todėl sulaikomi lietuvių gabenami kroviniai, o transporto priemonės konfiskuojamos“, – teigia asociacijos atstovas.

Pernai į asociaciją kreipėsi 7 nukentėjusių transporto įmonių vadovai, buvo sulaikyta daugiau nei 20 jų transporto priemonių, šiemet taip vėl konfiskuojama daug vilkikų. Skaičiuojama, kad Lietuvos vežėjai jau neteko mažiausiai 6 vilkikų.

Lietuvos tarpvalstybinės sutartys su Baltarusija, Rusija ir Kazachstanu nustato, jog  draudžiami vežimai iš vieno šalies paskirties punkto į kitą valstybės paskirties punktą (t. y. negalimas krovinių vežimas, pavyzdžiui, tarp dviejų paskirties punktų Baltarusijoje, tačiau vežimas tarp paskirties punkto Baltarusijoje ir paskirties punkto Rusijoje leidžiamas).

„Ne kartą padedami mūsų valdžios atstovų kreipėmės į Baltarusijos kompetentingas institucijas su prašymu tinkamai taikyti dvišales tarpvalstybines sutartis ir spręsti šią problemą. Klausimas keliamas ir dvišaliuose susitikimuose bei derybose, tačiau Baltarusija kol kas neatsisako ydingos konfiskavimo praktikos“, – konstatuoja J. Misiūnas.