Verslas

2015.05.13 00:26

D. Grybauskaitė: šildymo kainos turi mažėti sparčiau

ELTA 2015.05.13 00:26

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad griežtas šilumos ūkio reguliavimas ir kainų mažėjimas vartotojams turėtų būti prioritetinė užduotis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK).

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad griežtas šilumos ūkio reguliavimas ir kainų mažėjimas vartotojams turėtų būti prioritetinė užduotis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK).

Su VKEKK pirmininke Inga Žiliene antradienį susitikusi Prezidentė D. Grybauskaitė komisiją įpareigojo vykdyti griežtesnę šilumos sektoriaus įmonių kontrolę, auditą, tarifų bei kuro kainų nustatymą.

„Nepagrįstos kuro kainos ir nepagrįstos visos kitos veiklos sąnaudos neturėtų tapti priežastimi įmonėms didinti tarifus gyventojams“, – Prezidentės poziciją išsakė patarėjas Arūnas Molis.

Prezidentūra taip pat pageidauja, kad VKEKK inicijuotų daugiau neskaidrią šilumos ūkio įmonių veiklą demaskuojančių tyrimų ir taikyti sankcijas tais atvejais, kai yra nustatomas piktnaudžiavimas.

„Visų šių priemonių tikslas yra vienas – šilumos ir kitų energijos išteklių vartotojai neturėtų kentėti dėl kai kada ne visai sąžiningos ir piktnaudžiavimu kvepiančios įmonių veiklos. Potencialo mažinti kainas vis dar yra“, – teigė A. Molis.

Pernai gruodį VKEKK pirmininke tapusi I. Žilienė teigė, kad Prezidentūros išsakyta pozicija iš esmės sutampa jos pačios nusistatytais veiklos prioritetais.

„Gyventojai neturi mokėti už tai, jeigu įmonės daro neefektyvius sprendimus ar už įmonės nepagrįstas sąnaudas“, – teigė I. Žilienė, su Prezidente taip pat aptarusi kainų nustatymo metodikos pagerinimą ir kuro pirkimo priežiūros stiprinimą.

Anot I. Žilienės, artimiausiu metu VKEKK paviešins įmonių kuro pirkimo tyrimą, kuris atskleidė, jog 16 iš 52 tirtų įmonių nepirko pigesnio biokuro biržoje, o rinkosi brangesnes dvišales sutartis su tiekėjais.

„Potencialas mažinti kainas yra visuose miestuose, kadangi per kainų nustatymo metodikos pakeitimus galima tam daryti įtaką“, – sakė I. Žilienė.