Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Iki vakaro dar galite nemokamai atnaujinti automobilio registraciją

Vairuotojai, kurių automobiliai buvo išregistruoti arba kurių leidimas dalyvauti viešajame eisme buvo sustabdytas dėl neįvykdytų reikalavimų, antradienį dar gali nemokamai atnaujinti panaikintą automobilio registraciją. Apie tai primena valstybės įmonės „Regitra“ Informacinių technologijų departamento direktorius Vytautas Jasiulevičius.

Vairuotojai, kurių automobiliai buvo išregistruoti arba kurių leidimas dalyvauti viešajame eisme buvo sustabdytas dėl neįvykdytų reikalavimų, antradienį dar gali nemokamai atnaujinti panaikintą automobilio registraciją. Apie tai primena valstybės įmonės „Regitra“ Informacinių technologijų departamento direktorius Vytautas Jasiulevičius.

Anot specialisto, transporto priemonės, neatitinkančios reikalavimų, keliamų viešajame eisme dalyvaujančioms priemonėms, t. y. neturinčios privalomosios techninės apžiūros arba privalomojo civilinės atsakomybės draudimo, praėjus 90 dienų nuo praėjusių metų liepos 1 d., buvo išregistruotos.

„Rudenį įstatymo leidėjas papildė šį įstatymą ir suteikė ilgesnį terminą – 180 dienų. Be to, remiantis pageidavimais, kurie buvo išsakyti transporto priemonių naudotojų, įmonių, eksploatuojančių transporto priemones, buvo nustatyta, kad lapkričio 14 d., įsigaliojus pataisoms, 180 dienų laikotarpis bus pradėtas skaičiuoti būtent nuo šios dienos. Antradienis – paskutinė diena, kaip galioja ši amnestija“, – aiškina V. Jasiulevičius.

Jis įsitikinęs, kad paskutinę dieną vos keli vairuotojai suskubs atnaujinti automobilio registraciją, nes nuo lapkričio 14 d., pasak specialisto, tai taip pat padarė mažai transporto priemonių savininkų. Skaičiuojama, kad išregistruota arba leidimas dalyvauti viešajame eisme buvo panaikintas net 800 tūkst. transporto priemonių, tačiau atnaujinti registraciją pasirūpino tik 13,6 tūkst. vairuotojų.

„Tik 13,6 tūkst. transporto priemonių grįžo į eismą. Tačiau, jeigu kalbame apie kitą mūsų vykdomą stebėjimą, kai nustoja galioti privalomasis transporto priemonės draudimas arba privalomoji techninė apžiūrėta, tokių automobilių per šį laikotarpį [nuo lapkričio 14 d. – LRT.lt] buvo net 280 tūkst.“, – įvardija LRT Radijo pašnekovas.

Jei vairuotojas per kelias dienas neatnaujina techninės apžiūros arba neapsidraudžia, apie pasibaigusį privalomąjį transporto priemonės draudimą arba nebegaliojančią techninę apžiūrą „Regitra“ transporto priemonės savininką informuoja laišku. V. Jasiulevičiaus teigimu, per dieną įmonei tenka išsiųsti net 1,5–2 tūkst. tokių laiškų.

Jie, anot specialisto, buvo siunčiami ir išregistruotų transporto priemonių savininkams. Todėl, jei vairuotojai nepasirūpins antradienį atnaujinti transporto priemonės registracijos, jie apie tai nebus papildomai informuojami, perspėja V. Jasiulevičius.

„Nebepriminsime, nes jie jau yra gavę laiškus. Tuo labiau kad šią informaciją skelbėme per viešąsias informavimo priemones. Nieko ypatingo dėl to neatsitiks. Tiesiog, jeigu kas nors norėtų įregistruoti šias transporto priemones, tai tektų daryti įprasta tvarka. [...] Be abejo, ši paslauga kainuoja. Iki šiol buvo taikoma vadinamoji amnestija, kai iš tikrųjų nereikėjo nieko daryti“, – sako įmonės „Regitra“ Informacinių technologijų departamento direktorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi