Naujienų srautas

Verslas2015.05.12 07:31

Graikija TVF perves 750 mln. eurų

Graikija antradienį perves 750 mln. eurų Tarptautiniam valiutos fondui, kaip numatyta anksčiau patvirtintame skolų grąžinimo grafike. Tuo metu vakar Briuselyje posėdžiavę Euro grupės finansų ministrai nepriėmė galutinio sprendimo dėl paskolos skyrimo Graikijai. Tačiau teigiama, kad derybose pasiekta pažangos. Toliau bus ieškoma kompromiso dėl Atėnų planuojamų reformų paketo.

Graikija antradienį perves 750 mln. eurų Tarptautiniam valiutos fondui, kaip numatyta anksčiau patvirtintame skolų grąžinimo grafike. Tuo metu pirmadienį Briuselyje posėdžiavę euro grupės finansų ministrai nepriėmė galutinio sprendimo dėl paskolos skyrimo Graikijai. Tačiau teigiama, kad derybose pasiekta pažangos. Toliau bus ieškoma kompromiso dėl Atėnų planuojamų reformų paketo.

Vakar vakare vykusiame euro zonos ministrų susitikime Graikijai nepavyko susitarti su savo skolintojais dėl kai kurių reformų, bet derybose buvo padaryta pažanga. Šaliai finansinė pagalba bus suteikta tik po bendro sutarimo su kreditoriais dėl Graikijos finansų ministro reformų paketo.

Kadangi šalis turi 6 savaites šiai problemai išspręsti, bus sušauktas dar ne vienas euro grupes susitikimas.

Negavusi paskolos iš savo kreditorių Graikija šiandien turi sumokėti Tarptautiniam valiutos fondui virš 700 milijonu eurų, tai yra didžiausia suma premjero Alexio Tsipro vyriausybei. nuo tada kai ji atėjo į valdžią. Pasak šalies vyriausybes atstovo spaudai, ši suma į Tarptautinį valiutos fondą bus pervesta laiku.

Šios savaitės pabaigoje Graikija turi atsiskaityti ECB už obligacijas ir valstybinius popierius, o mėnesio gale sumokėti pensijas ir atlyginimus. Neaišku, kiek Graikijai užteks pinigų, bet vasarą šaliai iš skolintojų gali prireikti 7 milijardų eurų, kad padengtų visas išlaidas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi