Verslas

2013.01.10 23:00

A. Butkevičius: VAE projektas galėtų būti vystomas tik jei jis būtų regioninis

ELTA, LRT.lt 2013.01.10 23:00

Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas toliau galėtų būti vystomas tik tuomet, jei jis būtų regioninis, pareiškė Latvijoje viešinti Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius. 

Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas toliau galėtų būti vystomas tik tuomet, jei jis būtų regioninis, pareiškė Latvijoje viešinti Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.

VAE buvo viena svarbiausių pokalbio su Latvijos vyriausybės vadovu Valdžiu Dombrovskiu temų.

Kalbėdamas su Latvijos premjeru, Lietuvos Ministras Pirmininkas akcentavo, jog VAE klausimu Lietuvos Vyriausybė nusprendė vengti nepamatuotų, greitų ir nepasvertų sprendimų.

„Vyriausybės sudaryta darbo grupė peržiūrės Nacionalinę energetikos nepriklausomybės strategiją ir, kruopščiai išanalizavusi VAE projektą, iki gegužės mėnesio pabaigos parengs ekonomiškai optimalią, labiausiai vartotojų interesus atitinkančią studiją. Tačiau ir mums, ir regioniniams partneriams turi būti aišku – projektas galėtų būti toliau vystomas tik tokiu atveju, jei jis būtų regioninis“, – pabrėžė A. Butkevičius.

Anot Latvijos premjero V. Dombrovskio, Latvijos Vyriausybė ne kartą išreiškė palaikymą VAE projektui. Latvija ir dabar nekeičia savo pozicijos, tačiau mums svarbu sužinoti Lietuvos poziciją. Bet kokiu atveju Latvija pasiruošusi tęsti bendradarbiavimą. Šie energetikos projektai dar bus aptariami Latvijos ir Lietuvos energetikos bei ekonomikos ministrų lygio susitikime.

Lietuvos ir Latvijos Vyriausybių vadovų susitikime nemažai dėmesio buvo skirta ir Europos Sąjungos aktualijoms.

„Lietuva aktyviai ruošiasi pirmininkavimui ES Tarybai, didelį dėmesį skirsime ekonominiam ir finansiniam stabilumui. Tikėtinas didelis spaudimas priimant kompromisus dėl daugiametės finansinės perspektyvos, todėl mums būtina išlikti vieningiems ginant savo interesus ir Sanglaudos politikoje, ir dėl bendros žemės ūkio politikos“, – akcentavo A. Butkevičius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas taip pat išreiškė paramą Latvijai dėl euro įsivedimo ir pažymėjo, jog siekdama narystės euro zonoje, Lietuva yra pasiryžusi laikytis finansinės drausmės.