Naujienų srautas

Verslas2013.01.10 11:47

Syderių geologinėje struktūroje baigtas gręžti pirmasis tiriamasis gręžinys

LRT.lt 2013.01.10 11:47

Požeminės gamtinių dujų saugyklos projektas, prie kurio įgyvendinimo prisideda bendrovė „Lietuvos energija“, įsibėgėja. Telšių rajone įrengtame pirmajame gręžinyje baigti visi numatyti tyrimai. Tolimesni Syderių geologinės struktūros tyrimai bus tęsiami kitame gręžinyje. Darbus planuojama pradėti jau kitą savaitę, rašoma pranešime spaudai.

Požeminės gamtinių dujų saugyklos projektas, prie kurio įgyvendinimo prisideda bendrovė „Lietuvos energija“, įsibėgėja. Telšių rajone įrengtame pirmajame gręžinyje baigti visi numatyti tyrimai. Tolimesni Syderių geologinės struktūros tyrimai bus tęsiami kitame gręžinyje.  Darbus planuojama pradėti jau kitą savaitę, rašoma pranešime spaudai.

Pirmasis Syderių geologinės struktūros tyrimų gręžiniuose etapas atliktas laiku ir sėkmingai. Tiriamieji darbai netoli Jucių kaimo, Luokės seniūnijoje (Telšių rajone) buvo pradėti 2012-ųjų rugsėjo pabaigoje, o baigti sausio 7 d. Kartu dirbę jungtinio konsorciumo, sudaryto iš kompanijos UAB „Minijos nafta“, Lenkijos bendrovės „Diament“ ir Vokietijoje veikiančio JAV kompanijos „Weatherford“ padalinio, specialistai išgręžė vieną vertikalų gręžinį (1532 m gylio) ir dvi iškreivintas jo atšakas (1466 m ir 1535 m gylio).

„Džiaugiamės, kad rangovai darbus atliko greičiau, nei buvo planuota. Kokybiškai atlikti gręžimo darbai ir tyrimai buvo vykdomi be pertraukų – septynias dienas per savaitę, 24 valandas per parą. Darbus atliko dvi brigados, iš viso apie 30 žmonių. Patyrusiems specialistams netrukdė nuolat kintančios oro sąlygos: žema temperatūra ir krituliai“, – kalbėjo „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Gręžimo aikštelių statyba rūpinosi vietos kompanija UAB „Rainių statyba“, greitai ir kokybiškai įrengusi teritorijas gręžiniams ir nutiesusi privažiavimo kelius. Šiuo metu vyksta geologiniams tyrimams reikalingos technikos pervežimas į antrąją gręžimo aikštelę, įrengtą Rūdupių kaime, Viešvėnų seniūnijoje (Telšių rajone). Planuojama, kad gręžimo darbai, kurie bus pradėti sausio viduryje, truks apie du mėnesius.

Pagrindinis Syderių geologinės struktūros tyrimų tikslas – įvertinti, ar vidutiniškai 1450 m gylyje esantis kambro sluoksnio smiltainis yra tinkamas saugoti gamtines dujas, taip pat ar smiltainį dengiantis apsauginis ordoviko uolienų sluoksnis yra nelaidus, o pati geologinė struktūra yra sandari.

Užbaigus tyrimus gręžiniuose bus pradėtas detalus gautų duomenų apdorojimas. Planuojama, kad galutiniai rezultatai turėtų paaiškėti šių metų spalio–lapkričio mėnesiais. Apie vykdomus tyrimus informuojama vietos bendruomenė, taip pat Telšių rajono savivaldybės vadovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi