Verslas

2015.05.07 17:18

Konfliktas tęsiasi: leista areštuoti dalį „Vilnius veža“ turto

Ugnė Karaliūnaitė, DELFI.lt2015.05.07 17:18

Nors naujasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė apsisprendęs dėl „Vilnius veža“ likvidavimo, bendrovė kol kas vykdo veiklą ir klimpsta į nemalonią istoriją.

Nors naujasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė apsisprendęs dėl „Vilnius veža“ likvidavimo, bendrovė kol kas vykdo veiklą ir klimpsta į nemalonią istoriją.

Neseniai kilo konfliktas tarp „Vilnius veža“ ir „Amber Taxi Association“, kuri nuomojasi taksi automobilius iš savivaldybės įsteigtos įmonės.

Nesutarimas pasiekė teismą: „Amber Taxi“ kreipėsi į teismą dėl „Vilnius veža“ turimos skolos priteisimo.

Gegužės 6 d. Vilniaus apygardos teisme teisėjas Alvydas Barkauskas išnagrinėjo šios bendrovės prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo bendrovei „Vilnius veža“.

„Amber Taxi“ prašo iš „Vilnius veža“ priteisti 236 tūkst. eurų (54 tūkst. eurų skola už suteiktas vežimo paslaugas, 145 tūkst. eurų nuostolių atlyginimas už netinkamą sutarties dėl dispečerinės paslaugų teikimo vykdymą ir 36 tūkst. eurų žalos atlyginimas dėl automobilių nuomos sutarties nevykdymo).

Ieškinio reikalavimo užtikrinimui „Amber Taxi“ paprašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – 236 tūkst. eurų sumai areštuoti „Vilnius veža“ priklausantį nekilnojamąjį turtą, o jei jo neužtenka – areštuoti kilnojamuosius daiktus, pinigines lėšas ar turtines teises. Taip pat paprašyta uždrausti „Vilnius veža“ perleisti teises į dispečerinės naudojamą telefono numerį.

Teismas prašymą tenkino iš dalies ir leido areštuoti „Vilnius veža“ priklausantį nekilnojamąjį ar kilnojamąjį turtą bei turtines teises 236 087, 21 eurų sumai.

„Nesant ar nepakankant piniginių reikalavimų užtikrinimui atsakovo nekilnojamojo ar kilnojamojo turto, areštuoti šio atsakovo pinigines lėšas, esančias bankų ar kitų kredito įstaigų sąskaitose, priklausančias atsakovui ir esančias pas jį ar trečiuosius asmenis, uždraudžiant disponuoti, kitaip suvaržyti turtą, neviršijant 236 087,21 eurų sumos, leidžiant atsiskaityti su ieškovu pagal šioje byloje pareikštą ieškinį taip pat išmokėti darbo užmokestį darbuotojams, mokesčius valstybei, socialinio draudimo įmokas“, – teigiama teismo nutartyje.

Kreditų biuro „Creditinfo“ duomenimis, VšĮ „Vilnius veža“ turi nepadengtų skolų bendrovėms „Šiaulių banko lizingas“ ir „Lukoil Baltijai“.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.