Verslas

2013.01.10 09:37

A. Butkevičius: užsienio kompanijoms turi būti leista Lietuvoje ieškoti skalūnų dujų

ELTA, LRT.lt 2013.01.10 09:37

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad, jo nuomone, užsienio kompanijoms ieškoti skalūnų dujų Lietuvoje neturi būti kliudoma ir kad Lietuvai tai nieko nekainuos.  

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad, jo nuomone, užsienio kompanijoms ieškoti skalūnų dujų Lietuvoje neturi būti kliudoma ir kad Lietuvai tai nieko nekainuos.

Premjero teigimu, Seimo aplinkos apsaugos komiteto pasiūlymas iš naujo analizuoti konkurso skalūnų dujų Lietuvoje ištekliams išžvalgyti ir išgauti reikalingumą bus svarstomas, bet greičiausiai Vyriausybė užsienio kompanijoms ieškoti skalūnų dujų leis.

„Kiek turėjau informacijos per tą trumpą laikotarpį, šitą žvalgymą Lietuvoje turėtų atlikti užsienio kompanijos ir, pagal paskutinius turimus duomenis, Lietuvai tai neturėtų nė kiek kainuoti. Tokiam variantui mes turėtume pritarti. Bet, aišku, mes šitą klausimą svarstysime. Bet, mano manymu, tikrai neturėtų būti stabdoma, jei yra noras dalyvauti užsienio kompanijoms ir atlikti tyrimus“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Premjeras.                            

Primename, kad Aplinkos ministro Valentino Mazuronio teigimu, iš naujo bus aiškinamasi, ar Lietuvai tikrai reikia imtis skalūninių dujų gavybos, trečiadienį pranešė LRT televizijos naujienų tarnyba.

Pagrįsti skalūnų paieškos ir išgavimo tikslingumą Vyriausybės paprašęs Seimo Aplinkos apsaugos komitetas. Pasak jo vadovo socialdemokrato Algimanto Salamakino, daliai specialistų kilę abejonių, ar šių dujų išėmimo iš žemės gelmių technologija neužterš gruntinių vandenų, kas šaliai grėstų rimtomis problemomis.