Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Darbo vietos atsisakę bedarbiai nebepraras pašalpų

BNS 2015.09.08 13:45

Darbo biržos pasiūlyto darbo atsisakę asmenys neberizikuoja prarasti bedarbio pašalpos ir kitų socialinių garantijų.

Darbo biržos pasiūlyto darbo atsisakę asmenys neberizikuoja prarasti bedarbio pašalpos ir kitų socialinių garantijų.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, balandžio 24 dieną socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pasirašytas įsakymas dėl Darbo rinkos stebėsenos sąlygų ir tvarkos aprašo pakeitimo nebeleidžia Darbo biržai atimti bedarbio statuso iš asmenų, kurie atsisako jiems siūlomos darbo vietos.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus tvirtina, kad nauja tvarka leis bedarbiams piktnaudžiauti, kuomet į pasiūlytą darbovietę bedarbiai atvyksta tik gauti parašo, jog darbui jie netinkami.

Darbo biržos Darbo rinkos skyriaus vedėja Nijolė Dilbienė dienraščiui paaiškino, kad Darbo rinkos stebėsenos sąlygų ir tvarkos aprašo pakeitimas atliktas vadovaujantis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimu.

Sąlygos bedarbiams šiemet gerinamos nebe pirmą kartą. Nuo šių metų SADM iki 301,7 euro padidino maksimalią nedarbo socialinio draudimo išmoką. Praėjusių metų pabaigoje ministerija skaičiavo, kad tai iš „Sodros“ biudžeto 2015 metais papildomai pareikalaus 37,65 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi