Verslas

2015.09.08 13:45

Pristatytas naujos laidos 20 eurų banknotas

Lietuvos bankas antradienį pristato naują geriau apsaugotą dvidešimties eurų banknotą. Jis apyvartoje pasirodys rudens pabaigoje.

Lietuvos banke antradienį pristatytas naujasis 20 eurų nominalo banknotas, kuris į apyvartą bus išleistas šių metų lapkritį ir cirkuliuos su dabartinėmis pirmosios serijos kupiūromis.

Kaip pažymi Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas, artėjant banknoto išleidimo dienai, su atnaujintu kupiūros dizainu ir apsaugos priemonėmis bus supažindinti gyventojai, tačiau kartu su naujuoju banknotu galios ir senieji, todėl gyventojams jų keisti nereikės.

Įmonės, kurios naudoja banknotų priėmimo, tikrinimo įrangą, turės pasirūpinti jos atnaujinimu ir parengimu naujajam 20 eurų banknotui. Lietuvos bankas suteikia galimybę juridiniams asmenims, kurie platina ar naudoja banknotų tikrinimo, tvarkymo įrangą, testavimui pasiskolinti neišleistų į apyvartą 20 eurų banknotų. Galima pasiskolinti iki 1 400 vnt. banknotų, jų grąžinimas užtikrinamas 20 eurų užstatu už kiekvieną banknotą.

20 eurų banknotas bus trečiasis naujosios serijos „Europa“ banknotas. Naujieji 5 eurų banknotai į apyvartą buvo išleisti 2013 m. gegužę, o naujieji 10 eurų banknotai – 2014 m. rugsėjį. Serija „Europa“ pradėta leisti, siekiant atnaujinti ir tobulinti apsaugos priemones, kad būtų dar sunkiau padirbti kupiūras. Šios serijos banknotų apsaugos priemonėse naudojamas graikų mitologijos personažo Europos portretas. Naujajame 20 eurų banknote panaudota inovatyvi apsaugos priemonė – langelis su portretu hologramoje. Kupiūrą laikant prieš šviesą, langelis tampa skaidrus ir jame išryškėja Europos portretas, matomas iš abiejų banknoto pusių.

„Spalva lieka ta pati, bet jis bus panašesnis į penkių ir dešimties eurų banknotą. Vandens ženkle mes matysime nebe architektūrinį elementą, o karalaitės Europos portretą. Taip pat šiame banknote yra panaudojama technologinė naujovė. Tai ten, kur buvo holograma, tokia besikeičianti spalviškai juostelė, prieš šviesą pakėlę matysime tokį prasišviečiantį langelį taip pat su Europos portretu“, – pasakoja Lietuvos banko atstovė Miglė Mockutė Zaleckienė.

Iki lapkričio 25 d. visoje euro zonoje bus atspausdinta daugiau kaip 4,3 milijardo vienetų naujųjų 20 eurų banknotų.