Verslas

2013.01.09 22:42

Dar šiemet žadama namus renovuoti pagal naują modelį

Vyriausybė žada dar šiemet pradėti taikyti parengtą naują daugiabučių namų atnaujinimo programos įgyvendinimo modelį. Pagal jį butų savininkams nereikėtų prisiimti organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų.

Vyriausybė žada dar šiemet pradėti taikyti parengtą naują daugiabučių namų atnaujinimo programos įgyvendinimo modelį. Pagal jį butų savininkams nereikėtų prisiimti organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų.

Aplinkos ministras sako, kad dabar esantys daugiabučių renovavimo modeliai nebus naikinami. Tačiau šalia jų bus įgyvendinama dar viena būsto renovavimo schema. Tiesa, tam dar turi pritarti Vyriausybės sudarytas strateginis komitetas. Parengus įstatymų pataisas ir patvirtinus Seime būtų įkurta valstybinė įmonė, atsakinga už namų renovacijos projektų parengimą ir įgyvendinimą.

„Bus kuriama agentūra, kuri iš tiesų turės savo punktus, kaip ir ankščiau turėjo, iš pradžių pagrindiniuose administraciniuose centruose, ir iš ten valstybė pradės organizuoti šitą procesą. Iš tiesų mes kalbame apie etatų skaičių ne šimtais, o dešimtimis“, – tvirtina aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Renovacijai žadama naudoti Europos Sąjungos paramos lėšas bei bankų kreditus, kuriuos imtų ne gyventojai, o sukurta valstybinė įmonė. Šias lėšas gyventojai gražintų mokėdami komunalinius mokesčius esą po renovacijos sutaupytomis lėšomis. Aplinkos ministras teigia, kad siekiant šilumos taupymo efekto, savivaldybės turėtų perimti privačioms įmonėms nuomojamus šilumos tinklus.   

„Mano nuomone, nuomoti šilumos tinklų nereikėjo, buvo padaryta klaida. Ir, mano nuomone, šitą procesą reikėtų atsukti atgal, vadovaujantis teisės aktais“, – teigia V. Mazuronis.

Premjeras sako, kad naujasis daugiabučių renovavimo modelis galės būti pradėtas taikyti dar šiemet.

„Artimiausiu metu jau  bus paskelbtas konkursas maždaug 120 namų gyvenamųjų. Kai visos kitos procedūros bus sutvarkytos, tai tikimės, kad per metus turėtume pasiekti apie 600–700 gyvenamųjų namų. Nes manome, kad tas naujas modelis, pagal mūsų sudarytą kalendorinį grafiką, turėtų pradėti veikti trečiajame ketvirtyje“, – teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Būsto valdymo ir renovavimo rūmų vadovas pritaria: kuo daugiau gyventojams bus pateikta namų renovavimo būdų, tuo geriau. 

„Gerai vien tai, kad žmogus nebus pririštas prie kredito. Šiandien blogybė yra ta, kad mes negalime priimti sprendimo namuose. Bėda atsiranda ten, kur vadinamoji ketvirtoji gyvenamųjų namų grupė suvartoja daug energijos, o tuose namuose, aišku, gyvena socialiai remtini žmonės“, – sako Būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis.

Pasak Būsto priežiūros specialistų, svarbu, kad būtų numatyta vykdomų ir atliktų darbų priežiūra ir įvertinimas. Taip pat nėra atliekami tyrimai, koks buvo pasiektas efektas jau renovuotuose namuose.