Verslas

2015.09.08 13:45

Naujienų agentūros skirtingai vertina Graikijos ir jos kreditorių derybų rezultatus

ELTA 2015.09.08 13:45

Naujienų agentūros skritingai vertina Graikijos ir jos kreditorių derybų rezultatus.

Naujienų agentūros skritingai vertina Graikijos ir jos kreditorių derybų rezultatus.

Agentūra „Associated Press“, remdamasi derybų dalyviais, praneša, kad abi šalys pasiekė konkrečios pažangos. Graikijos delegacijos atstovas, nepanoręs skelbti savo pavardės, pranešė, kad šalys „atliko daug svarbių žingsnių, kurie priartino mus prie galutinio susitarimo“. Euro zonos pareigūnas santūriau vertino derybas, pastebėjęs šalių konfrontaciją kai kuriais klausimais, kuriuos būtina toliau svarstyti.

Savo ruožtu, agentūra „Bloomberg“, remdamasi derybų dalyviais, skelbia, kad šalims dar toli iki galutinio susitarimo, - joms nepavyko susitarti dėl biudžeto išlaidų taupymo, taip pat klausimais, susijusiais su darbo ir pensijų reformomis. Šalys turi rasti sprendimą iki gegužės 6 dienos, kai Europos centrinis bankas priims sprendimą dėl skubios paramos Graikijai.

Be to, Graikija turi, pasitelkusi reformas, surinkti 200 mln. eurų, kad grąžintų eilinę paramos išmoką tarptautiniams kreditoriams. Graikijos vyriausybės vadovas  Alexis Tsipras turi įtikinti Graikijos šalininkus dėl priemonių, kurių reikalauja iš Graikijos kreditoriai, būtinumo. Priešingu atveju, šaliai gresia finansinis chaosas ir nemokumas, dėl ko galiausiai šalis gali būti priversta pasitraukti iš euro zonos.