Verslas

2015.05.04 13:33

Milžiniškos Kinijos investicijos – ne vien dėl naujų verslo galimybių?

LRT Televizijos laida „Pasaulio panorama“, LRT.lt2015.05.04 13:33

Sena kinų patarlė sako: „Jeigu nori būti turtingas, pirmiausia nusitiesk kelią.“ Ir Kinija šiuo kelius tiesia. Po visą pasaulį. Analitikai skaičiuoja, kad Kinijos investicijos užsienyje netrukus gali pranokti tiesioginių užsienio investicijų srautą į Kiniją.

Sena kinų patarlė sako: „Jeigu nori būti turtingas, pirmiausia nusitiesk kelią.“ Ir Kinija šiuo kelius tiesia. Po visą pasaulį. Analitikai skaičiuoja, kad Kinijos investicijos užsienyje netrukus gali pranokti tiesioginių užsienio investicijų srautą į Kiniją. O kai kurie perspėja, kad pinigų į gigantiškus infrastruktūros objektus srautas susijęs ne vien su Pekino noru rasti vis naujų verslo galimybių.

Gigantiškais ir ambicingais projektais šalies viduje pagarsėjusios Kinijos investicijos pasaulyje – ne mažiau įspūdingos tiek savo dydžiu, tiek ir geografija. Balandį supervalstybės prezidentas Xi Jinping su Pakistano valdžia pasirašė 46 milijardų dolerių vertės susitarimą, pagal kurį dvi šalis per sunkiai įžengiamą Himalajų kalnyną sujungs vadinamasis Kinijos ir Pakistano ekonominis koridorius. Tai – trijų tūkstančių kilometrų beveik 50 milijardų dolerių vertės kelių, geležinkelių ir vamzdynų sistema, sujungsianti statomą Gvadaro uostą pietinėje Pakistano dalyje su Kinijos Ksinjango provincija.

Plačiau apie tai žiūrėkite LRT Televizijos laidos „Pasaulio panorama“ reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt