Verslas

2015.04.30 14:55

„Latvijas Gaze“ neketina pirkti dujų iš Klaipėdos SGD terminalo

BNS 2015.04.30 14:55

Latvijos dujų įmonė „Latvijas Gaze“ nesvarsto galimybių įsigyti dujų iš Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo.

Latvijos dujų įmonė „Latvijas Gaze“ nesvarsto galimybių įsigyti dujų iš Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo.

„Mūsų poreikį patenkinti dujų paklausą Latvijoje visiškai užtikrina ilgalaikė „Latvijas Gaze“ sutartis su „Gazprom“. Rinka kol kas visiškai nepasirengusi priimti papildomo dujų kiekio dėl susidariusio pertekliaus“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė „Latvijas Gaze“ valdybos vicepirmininkas Mario Nullmeieris.

Jis pripažino, kad terminalas Klaipėdoje turėjo įtakos „Latvijos Gaze“ deryboms su „Gazprom“.

Kovo viduryje Latvijos žiniasklaida skelbė, kad pradėjus veikti Klaipėdos SGD terminalui, atsirado techninių galimybių iš jo tiekti dujas į Latviją, tačiau „Latvijas Gaze“ nustatė naujas taisykles, kuriomis riboja dujų tiekimą Latvijai ir kartu trukdo šalies vartotojams naudoti SGD.

Latvijos energetikos bendrovė „Latvenergo“ tuomet teigė, kad dėl „Latvijas Gaze“ taisyklių bus neįmanoma tiekti dujų iš Klaipėdos SGD terminalo į elektrines Rygoje. Pasak įmonės, kuri svarsto galimybes pirkti dujas iš Klaipėdos, dėl tokių taisyklių Europos Komisija (EK) galiausiai gali pradėti pažeidimo procedūrą prieš Latviją.

Prieš metus „Klaipėdos nafta“ ir „Latvijos Gaze“ susitarė dėl dujų saugojimo požeminėje Inčukalnio saugykloje, o šiemet vasarį „Litgas“ su „Latvijas Gaze“ pasirašė dujų tranzito per Latvija sutartį.

Latvija iki 2017 metų ketina įgyvendinti Trečiąjį ES energetikos paketą ir atskirti tiekimo, transportavimo ir saugojimo bei skirstymo veiklas.