Verslas

2019.04.09 19:36

Lietuvos bankas dėl Jakeliūno kreipėsi į Seimą ir vyriausybę: ragina kuo skubiau pateikti informaciją

papildyta
BNS 2019.04.09 19:36

Lietuvos bankas praneša, kad trečiadienį raštu kreipėsi į Seimą ir vyriausybę dėl Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Stasio Jakeliūno viešų teiginių apie galimą Lietuvos bankų manipuliavimą VILIBOR indeksu.

„Lietuvos bankas taip pat ragina Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Stasį Jakeliūną kuo skubiau pateikti atsakingoms institucijoms informaciją dėl galimo Lietuvos bankų manipuliavimo Vilibor kotiruotėmis, apie kurį jis pasisakė viešai“, – rašoma Lietuvos banko pranešime.

Lietuvos bankas teigia, kad S. Jakeliūno išsakyti teiginiai klaidina visuomenę, nes yra nepagrįsti ir neatitinka tikrovės.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas trečiadienį Vyriausybei turėtų pristatyti savo poziciją dėl Lietuvos banko vadovybės elgesio, laikinajai Seimo komisijai atliekant parlamentinį tyrimą dėl 2009-ųjų ekonominės krizės.

Pasak S. Jakeliūno, Vilibor indekso pagrindu buvo skaičiuojamos palūkanų normos gyventojams, ėmusiems ir vartojimo paskolas, ir būsto paskolas, todėl šio rodiklio šuolis 2008 metų pabaigoje ir 2009 metais sukėlė didžiulius kaštus žmonėms, kurie elgėsi atsakingai ir skolinosi litais – valiuta, kuria tuomet pajamas gavo absoliuti dauguma šalies gyventojų.

Premjeras Saulius Skvernelis praėjusią savaitę svarstė, kad susipažinus su informacija gali būti kreiptasi į prokurorus dėl viešojo intereso gynimo.

S. Jakeliūnas teigia, kad centrinis bankas nepagrįstai atsisakė bendradarbiauti su Seimo laikinąja komisija. Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas priekaištus kategoriškai atmeta. Jis sako, kad visa informacija institucijoms yra teikiama, o kaltinimus vadina asmeniškumais.