Verslas

2015.04.29 00:28

A. Butkevičius ir R. Masiulis Klaipėdoje aptars strateginių energetikos projektų eigą

Premjeras Algirdas Butkevičius ir energetikos ministras Rokas Masiulis antradienį Klaipėdoje aptars strateginių energetikos projektų eigą.

Premjeras Algirdas Butkevičius ir energetikos ministras Rokas Masiulis antradienį Klaipėdoje aptars strateginių energetikos projektų eigą.

Ryte Ministras Pirmininkas ir energetikos ministras dalyvaus Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje.

Vėliau lankysis Klaipėdos rajone, Kiškėnuose, „NordBalt“ nuolatinės srovės keitiklio statybų aikštelėje, kur bus pristatyta „NordBalt“ elektros jungties su Švedija ir „LitPol Link“ jungties su Lenkija projekto eiga. Tai vienas svarbių šalies strateginių projektų – nutiesus elektros jungtis su Švedija ir Lenkija, sumažės Lietuvos priklausomybė nuo Rusijos elektros tiekėjų. Dabar iš Rusijos perkama maždaug pusė visos importuojamos elektros.

Vyriausybės vadovai apžiūrės ir tiesiamą dujotiekį Klaipėda-Kuršėnai, kuris leis visiškai išnaudoti Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo pajėgumus. Dabar dėl ribotų perdavimo sistemos galimybių priimama pustrečio karto dujų mažiau, nei gali išdujinti terminalas.

Be to, dujotiekio statyba – svarbus žingsnis kuriant bendrą Baltijos šalių ir Suomijos dujų rinką. Terminalo pajėgumai gali užtikrinti 80 proc. trijų Baltijos šalių gamtinių dujų poreikio.