Naujienų srautas

Verslas2015.04.27 15:54

R. Šimašius kreditorių sostinei ieško ir už Lietuvos ribų

ELTA 2015.04.27 15:54

Sostinės meras Remigijus Šimašius teigia, kad realūs finansiniai pokyčiai Vilniuje bus pastebimi nuo kitų metų, o valdant skolas bus pasitelkiamos ir užsienio finansų institucijos.

Sostinės meras Remigijus Šimašius teigia, kad realūs finansiniai pokyčiai Vilniuje bus pastebimi nuo kitų metų, o valdant skolas bus pasitelkiamos ir užsienio finansų institucijos.

Po pirmadienį vykusio susitikimo su naujos kadencijos savivaldybių vadovais Prezidentė Dalia Grybauskaitė problemiškiausia šalies savivaldybe tebelaikė Vilnių. Šalies vadovė, turėdama omenyje sostinę, sakė, kad didžiausių rūpesčių kelia „tie, kurie labiausiai (paskendę. – ELTA) skolose ir kur vyko daugiausiai neskaidrių dalykų“.

Vilniui pradėjęs vadovauti liberalas Remigijus Šimašius žada greitus pokyčius. Anot jo, su neskaidriu valdymu bus susidorota jau per pirmą naujosios valdžios šimtadienį.

„Dėl skaidrumo – tai lengvesnioji dalis, nes taip, egzistuoja negeros tradicijos, tačiau šią problemą tikrai išspręsime, šimtas dienų – normalus terminas, po kurio galėsime parodyti visiškai kitą skaidrumo standartą ir toliau judėti“, – sakė R. Šimašius.

Antrasis uždavinys – skolų sumažinimas ir finansų valdymas, anot mero, pareikalaus daugiau laiko, tad apčiuopiamus pokyčius vilniečiai turėtų pajusti kitąmet.

„Su finansiniais dalykais, be abejo, sunkiau: yra dalis senų įsipareigojimų, patvirtintas 2015 m. biudžetas ir pinigai leidžiami pilnu tempu. Natūralu, kad šiais metais sunku tikėtis proveržio. Nuo kitų metų matau rezervų, kaip geriau skaičiuojant, geriau tvarkantis su įmonėmis, galima dalį problemų išspręsti“, – sakė R. Šimašius.

Vilniaus mero teigimu, į sostinę atėjus naujai valdžiai, pakito ir kreditorių požiūris, be to, į pokalbius dėl skolų refinansavimo jau įtrauktos ir užsienio finansų institucijos, iš kurių tikimąsi palankesnių kreditavo sąlygų.

„Preliminarūs pokalbiai jau vyko, aš matau pozityvią finansinių institucijų reakciją. Mano tikslas – neužsidaryti Lietuvos finansinių institucijų rate, bet išplėsti tą ratą ir šnekėtis su užsienio finansinėmis institucijomis, žiūrėti į visas skolinimosi galimybes“, – teigė R. Šimašius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi