Naujienų srautas

Verslas2015.04.24 19:51

Investuotojų forumas apdovanojo geriausius

DELFI.lt 2015.04.24 19:51

Investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ įvertino įmones, valstybės institucijas ir žiniasklaidos atstovus, kurie praėjusiais metais labiausiai prisidėjo prie verslo aplinkos ir šalies investicinio klimato gerinimo.

Investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ įvertino įmones, valstybės institucijas ir žiniasklaidos atstovus, kurie praėjusiais metais labiausiai prisidėjo prie verslo aplinkos ir šalies investicinio klimato gerinimo.

Organizacijos bei jų atstovai apdovanoti už įvairius nuopelnus.

„Metų investuotojas“ – apdovanojimas teikiamas už pažangą ir indėlį į Lietuvos ūkio plėtrą bei kuriamas naujas darbo vietas.

„Metų investuotojo“ titulas „Klaipėdos Smeltei“ suteiktas už investicijas į tarptautinio konteinerių paskirstymo centrą, darbo vietų kūrimą bei darbuotojų kvalifikacijos kėlimą. Į trumpąjį pretendentų į „Metų investuotojo“ apdovanojimus sąrašą taip pat pateko medienos perdirbimo įmonė „Juodeliai“ ir bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“.

„Atsakinga įmonė“ –  įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ buvo pripažinta nugalėtoja „Atsakingos įmonės“ kategorijoje už etikos, teisės ir profesionalumo standartų laikymąsi, bendradarbiavimą su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis ruošiant jaunuosius specialistus, moksleiviams skirtų švietimo projektų vykdymą. Į apdovanojimų finalininkų sąrašą šioje kategorijoje šiemet pateko ir „Telia Sonera Group“ bei „Rimi Lietuva“.

Apdovanojimas „Atsakinga įmonė“  teikiamas už atsakingo verslo principų taikymą, indėlį kuriant skaidrius verslo santykius šalyje, aktyvų įsitraukimą į bendruomenių veiklą ir socialinių vertybių kūrimą bei puoselėjimą, rūpinimąsi darbuotojais bei neigiamo poveikio aplinkai mažinimą.

„Metų sprendimas verslo aplinkai gerinti“ – apdovanojimas teikiamas už iniciatyvą ar sprendimą, turėjusį reikšmingos įtakos verslo aplinkai ir bendrai šalies ekonomikai.

Geriausiu praėjusių metų sprendimu verslo aplinkai gerinti investuotojai pripažino Vyriausybės darbą įvedant eurą Lietuvoje. „Metų sprendimo verslo aplinkai gerinti“ apdovanojimas įteiktas premjerui Algirdui Butkevičiui už euro įvedimą Lietuvoje. Į apdovanojimo „Metų sprendimas verslo aplinkai gerinti“ trumpąjį sąrašą taip pat pateko Energetikos ministerija už Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimą ir Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius už pastangas skatinti elektromobilių naudojimą Lietuvoje.

„Metų verslo žurnalistas“ –  apdovanojimas teikiamas už profesionalų požiūrį į Lietuvos ekonomikos iššūkius, objektyvų ir informatyvų šalies verslo aplinkos pristatymą.

Metų verslo žurnalisto apdovanojimas šiemet įteiktas „Verslo žinių“ rinkos ir finansų skilties redaktoriui Pauliui Čiuladai. Į 2014 metų verslo žurnalisto titulą taip pat pretendavo portalo „Delfi“ žurnalistė Ugnė Karaliūnaitė ir „Žinių radijo“ korespondentas Raigardas Musnickas.

Nominuoti regioninės žiniasklaidos atstovai, kurie 2014 m. labiausiai prisidėjo prie verslo investicijų patirties sklaidos šalies regionuose. Nugalėtojais tapo „Tauragės kurjerio“ žurnalistė ir redaktorės pavaduotoja Birutė Slavinskienė, „Lietuvos žinių“ korespondentas Kazys Kazakevičius bei „Panevėžio balso“ korespondentė Daiva Savickienė.

„Investicijų vieta Lietuva“ ‒ bendradarbiaujant su Lietuvos žurnalistų sąjunga, įsteigta apdovanojimų kategorija, už objektyvią, analitinę Lietuvos investicinės aplinkos, gerosios ir blogosios verslo investicijų patirties sklaidą šalies regionuose.

„Metų ekonomikos mokytojas“ – apdovanojimas teikiamas  už efektyvų mokinių ekonominį švietimą bei verslumo ugdymą, sėkmingą žinių panaudojimą praktikoje, verslios bendruomenės kūrimą mokykloje ir už jos ribų.

„Metų ekonomikos mokytojais“ išrinkti Kauno Saulės gimnazijos geografijos ir ekonomikos mokytoja ekspertė Laima Girdauskienė bei Klaipėdos Smeltės progimnazijos vadovas, ekonomikos mokytojas ekspertas Edmundas Kvederis.

Asociacija „Investors‘ Forum“ vienija 53 narius, kurių stambiausi investuotojai yra pramonės įmonės, bankai, telekomunikacijų, audito, logistikos ir kitų veiklos sričių bendrovės. Jų apyvarta siekia daugiau nei 34,6 mlrd. LTL, šalies darbo rinkoje sukurta daugiau nei 27,5 tūkst. darbo vietų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi