Veidai

2015.02.12 21:37

Estija: nakvynės namuose lankytojus aptarnauja kompiuteris

Estijoje atsidarė automatiniai nakvynės namai, kuriuose lankytojus aptarnauja kompiuteriai. 

Estijoje atsidarė automatiniai nakvynės namai, kuriuose lankytojus aptarnauja kompiuteriai.

Atvykęs į viešbutį ar nakvynės namus paprastai pirmiausia sutinki registratorių. Tačiau čia viskas kitaip. Pietų Estijos mieste Viljandyje veikia automatiniai nakvynės namai, kur vietoj žmogaus dirba kompiuteris. „Tiesiog ilsėkis“, sako ant sienos kabantis užrašas. O viskuo pasirūpins elektronika.

„Žiemą lankytojų skaičius krenta dešimčia kartų. Štai kodėl nusprendėme mažinti išlaidas ir nakvynės namus padaryti automatiniais. Per metus sutaupome nuo 15 iki 20 tūkst. eurų, kuriuos reikėtų mokėti darbuotojams“, – teigė nakvynės namų vadovas Markas Oravas.

Lankytojai šiuose nakvynės namuose nesutinka beveik jokių darbuotojų. Paliktos tik dvi kambarinės – kambariams ir lovoms tvarkyti. Kitam aptarnavimui užtenka elektroninės įrangos.

Rezervuoti kambarį automate reikia su kreditine kortele. Ji veikia kaip lankytojo identifikacija ir registracijos priemonė. Kompiuteris išduoda durų kodą, kuris galioja visą apsilankymo laiką. Užkandžiais taip pat pasirūpina prekybos automatas.

„Visi žino, kad žmonės daro klaidų. O mes tikimės, kad banko terminalas klaidų nedarys. Juk sakoma: „Jeigu nėra žmonių, nėra ir problemų“, – sakė M. Oravas.

Viena naktis tokiuose automatiniuose nakvynės namuose kainuoja 80 litų. Kol kas jie vieninteliai Baltijos šalyse.