Veidai

2016.01.07 20:40

„This Time“ klipe pasibučiavę vyrai: mes ne gėjai

DELFI.lt 2016.01.07 20:40

Neseniai pristatytame Vaido Baumilos ir Monikos Linkytės eurovizinės dainos „This time“ vaizdo klipe įamžinta daugybė bučinių, tarp jų ir dviejų vaikinų bučinys. Vaizdo klipo režisierė Algina Navickaitė teigia, kad tokia akimirka pasirinkta ne atsitiktinai: „Norėjome įvairiausių reakcijų. Tuo pačiu ir parodyti savo toleranciją bei palaikymą.“

Neseniai pristatytame Vaido Baumilos ir Monikos Linkytės eurovizinės dainos „This time“ vaizdo klipe įamžinta daugybė bučinių, tarp jų ir dviejų vaikinų bučinys. Vaizdo klipo režisierė Algina Navickaitė teigia, kad tokia akimirka pasirinkta ne atsitiktinai: „Norėjome įvairiausių reakcijų. Tuo pačiu ir parodyti savo toleranciją bei palaikymą.“

Homoseksualus bučinys sulaukė audringos reakcijos, nors patys vaikinai portalui MIESTE.lt teigė, kad jie ne pora. Vaizdo klipe savo bučinį įamžinę vaikinai – 34-erių aktorius Edvardas, debiutavęs pirmame lietuviškame siaubo filme „Rūsys“ ir Lukas. Operatoriumi dirbantis, nors kartais filmuose, reklamose ar projektuose nusifilmuojantis Lukas pasakojo, kad šis bučinys tebuvo vaidyba: „Aš nesu gėjus ir jis (vaikinas, su kuriuo Lukas pasibučiavo vaizdo klipe – aut. past.) nėra mano pora.“

– Ar patys išreiškėte norą įsiamžinti euroviziniame vaizdo klipe, ar sulaukėte pakvietimo?

Lukas: Į muzikinio klipo filmavimą mane pakvietė, nors ir prieš tai buvau matęs skelbimą, bet per daug jo neužfiksavau. Atsikraustęs į Vilnių bandžiau vaidinti, pusmetį vis kažkur pasirodydavau: filmuose, reklamose, projektuose. Iki šiol vis kažkur nusifilmuoju.

Edvardas: Šis projektas man buvo gan neįprastas, suvokiau, kad vaidmuo yra neeilinis, kaip ir pats klipas, ko gero todėl ir sutikau. Man buvo įdomu išbandyti save kaip aktorių naujame amplua. 

– Bučinys buvo surežisuotas, ar viskas įvyko natūraliai?

Edvardas: Taip, be abejo bučinys buvo režisuotas. Mes su Luku jau pažįstami iš bendrų projektų. Iš vienos pusės, gal būtent todėl tai suvaidinti nebuvo sunku ir to nesureikšminau, tačiau iš kitos pusės, tam tikrai reikėjo drąsos.

– Kaip vertinate tokią Vaido ir Monikos bei režisierės Alginos tolerantiškumo iniciatyvą?

Edvardas: Smagu, kad sukūrė tokį kupiną šiltų emocijų klipą. Man patiko jų iniciatyva, kuri yra tik sveikintina. Visi žmonės skirtingi, bet tuo pačiu ir lygūs, nėra nieko blogo tai parodyti.

– Kokia buvo draugų, bendradarbių ir, žinoma, šeimos nuomonė, kai jie išvydo klipą ir šį bučinį?

Edvardas: Kaip sakoma, kiek žmonių, tiek nuomonių. Visuomet bus už ir prieš. Draugai ir kolegos mane palaiko ir žiuri į tai kaip į naują vaidmenį.

Lukas: Visi buvo nustebę. Žmonės, kurie mane gerai pažįsta, žinojo, kad kažko panašaus iš manęs galima tikėtis. Daugelis klausė: „Kodėl bučiavaisi klipe su vaikinu?“. Kolegos tiesiog pasijuokė ir toliau darbavosi perdaug nesureikšmindami šio bučinio kaip ir daugelis užseniečių „YouTube“ tinklapio komentaruose. Šeima reagavo jautriai, bet pilnai, juos suprantu, manau su laiku jie supras mano šį poelgį. Visgi buvo maloniausia sulaukti komplimentų už drąsą ir palaikymo, net iš užsienio. Visgi dabar reikia nemažai „atlaikyti“, tai buvo tikrai drąsus žingsnis.

– Tokios reakcijos ir tikėjotės?

Lukas: Tikrai taip, žiniasklaidos dėmesio, žmonių reakcijos galima buvo tikėtis. Tai yra Lietuva, ne Anglija, Amerika ar dar kita vakarietiška šalis su plačiomis pažiūromis. Tarkim Amerikoje šis bučinys būtų nesureikšmintas. Visgi Lietuvoje tai dar yra neįprasta.

– Kaip manote, kodėl Lietuvoje dar nemažai homofobiškų žmonių? Ko reikia, kad situacija pasikeistų?

Edvardas:  Manau, kad Lietuvoje homofobiška situacija yra dėl religinių bei politinių įsitikinimų ir dėl švietimo trūkumo. Klipas yra orientuotas į Europos visuomenę. Jis tikrai nesusilauktų tokio atgarsio Londone. Mes dar ne taip senai esame išsivadavę iš Rusijos gniaužtų ir okupacijos. Visgi tai mus atitraukė atgal nuo vystymosi tolerancijoje. Manau, reikia ugdyti toleranciją visame kame, ne tik pakraipų klausimuose.

Lukas: Lietuva yra dar jauna šalis, tik prieš 25 metus atgavome nepriklausomybę ir dar prireiks nemažai laiko, kol pasieksime vakarietiško lygio tolerantiškumą. Aš tikiu šviesia Lietuvos ateitimi ir, manau, vienas esminių dalykų šiandien turėtų būti tolerancijos skatinimas ir ugdymas – ar kalbėtume apie homofobijos naikinimą mūsų kultūroje, ar lyčių nelygybę, ar rasinių mažumų diskriminaciją. Viskas yra vienodai svarbu.

– Ar manote, kad tokios žinutės padės ugdyti toleranciją?

Lukas: Tikrai taip. Tokiame vaizdo klipe išskirti tik heteroseksualias poras būtų kaip tik netolerantiška. Manau, maži žingsneliai kaip šis mus priartins prie būvimo tolerantiškesniais.

– Ar judu–  pora?

Lukas: Ne, mes nesame pora. Aš nesu gėjus.

Edvardas: Aš ne gėjus ir mes su Luku nesame pora.