Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Kaune surengtas pagalvių mūšis

Pirmą kartą laikinojoje sostinėje buvo organizuojamas pagalvių mūšis. Apie šimtas kauniečių išsitraukė pūkines pagalves ir paskandino miestą pūkuose ir gerų emocijų jūroje.

Pirmą kartą laikinojoje sostinėje buvo organizuojamas pagalvių mūšis. Apie šimtas kauniečių išsitraukė pūkines pagalves ir paskandino miestą pūkuose ir gerų emocijų jūroje.

Tarptautinė pagalvių mūšio diena pasaulyje minima balandžio 4-ąją, tačiau kauniečiai ją pažymėjo šeštadienį. Kas iš namų atsinešė jau nebenaudojamas pagalves, kas specialiai pagalvių mūšiui pirko minkštą pūkų maišą. Tačiau visi dalyviai tikina, jog vertėjo atvykti į Vienybės aikštę ir išsimaudyti plunksnose bei pūkuose, nes tai nuteikė pozityviai visam savaitgaliui.

„Tai labai puiku. Tikėjomės kiek didesnio žmonių antplūdžio, tačiau vis tiek viskas labai gerai pavyko, nes visi pasilinksmino. Emocija – tai kažkas nerealaus. Kai susitinka didelis žmonių, kurių nepažįsti, būrys ir visi draugiškai pradeda muštis pagalvėmis, o ne kumščiais, tai būna labai puiku“, – emocijų neslėpė organizatorė Indrė.

Atsirado ir tokių, kurie į renginį atėjo be pagalvės, tačiau taip pat sugebėjo pasisemti didelį gerų emocijų kraitį.

„Na, pūkuose, ant asfalto, aikštėje yra išvis fantastiška. Tiesiog įšokau į minią, gavau pagalvę, po to, kažkam atidaviau, tada šiaip mėčiau pūkus. Tik tokiam projekte turėtų dalyvauti dar bent šimtas žmonių, kad būtų didesnis efektas, taip pat aikštėje turėtų būti dalinamos pagalvės. Labai džiaugiuosi tokia iniciatyva, nes niekur kitur, o tik Kaune tai vyksta“, – visas plunksnomis aplipęs kalbėjo Mindaugas.

Išplyšusios pagalvės, pilna aikštė plunksnų ir pūkų bei daug gerų emocijų – štai kas liko Vienybės aikštėje. Organizatoriai prieš renginį prašė, jog žmonės atsineštų ne pūkines pagalves, tačiau vėliau šis prašymas panaikintas. Studentai tikina, jog svarbu geras efektas, o pabirusį pagalvės turinį visi draugiškai surinks.

Pagalvių mūšis Kaune organizuojamas pirmą kartą. ESN VMU (Erasmus studentų tinklas Vytauto Didžioje universitete) sukvietė miestiečius į vienintelį tokį renginį Baltijos šalyse. Tokiu renginiu norima parodyti, kad bet koks dovanojamas renginys yra itin gera pozityvumo dozė žmonėms, tad tikimasi pagalvių mūšį pakartoti ir kitąmet.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą