Naujienų srautas

Veidai2015.04.07 09:41

Niujorke menininkų pastatyta E. Snowdeno statula buvo žaibiškai pašalinta

BNS 2015.04.07 09:41

Grupė menininkų pirmadienį pastatė iš šalies pabėgusio JAV žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno biustą karo memoriale viename Niujorko parke, bet pareigūnai greitai pašalino tą neteisėtą paminklą.

Grupė menininkų pirmadienį pastatė iš šalies pabėgusio JAV žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno biustą karo memoriale viename Niujorko parke, bet pareigūnai greitai pašalino šį neteisėtą paminklą.

Trys menininkai į bronzinį panašų biustą paryčiais pastatė ant vienos kolonos Revoliucinio karo memoriale Fort Grino parke Bruklino rajone. Kolonos papėdėje taip pat buvo pritvirtinta lentelė su užrašu „Snowdenas“.

„Pastatėme paminklą, atkreipdami dėmesį į tuos, kurie aukoja savo saugumą kovodami prieš šiuolaikines tironijas“, – sakoma neįvardintų menininkų pranešime, paskelbtame tinklaraštyje „Animal New York“.

„Pernelyg dažnai veikėjai, kurie stengiasi laikytis tų idealų, yra vaizduojami kaip nusikaltėliai, o ne atvaizduojami bronzoje“, – pridūrė jie.

Prieš vidurdienį miesto tarnybos gipsinį biustą, sveriantį apie 45 kg, uždengė mėlynu audeklu, o kiek vėliau išvežė iš parko.

31 metų E. Snowdenas, buvęs JAV Nacionalinio saugumo agentūros kontraktininkas, pabėgo iš savo šalies ir nuo 2013 metų gyvena Rusijoje, atskleidęs duomenų apie masinio šnipinėjimo programas, vykdomas Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi