Naujienų srautas

Veidai2019.04.07 20:32

Trečiojo vaiko besilaukiantys Laura ir Šarūnas Mazalai: ne viskas taip, kaip parašyta knygose

Nėra geresnio vadovėlio ir supratimo, ko reikia tavo vaikui nei intuicija, LRT apie pozityvią tėvystę sako žurnalistai ir verslininkai Laura ir Šarūnas Mazalai. Trečiojo vaikelio besilaukianti pora tikina, kad su savo dukromis auga ir tobulėja drauge, o su kiekvienu vaiku būti tėvais – vis lengviau.

Dvi mažas dukteris – Deimilę ir Aurėją – auginančius Laurą ir Šarūną galima pavadinti pavyzdiniais tėvais, kurie spėja ir nudirbti įvairiausius darbus, ir skirti laiko šeimai. Tačiau jiedu sako, kad suspėja toli gražu ne viską, o vaikai, kaip ir kitose šeimose, kartais išbando kantrybę.

„Tai yra labai didelis darbas su savimi – save nuraminti, perprogramuoti, pagalvoti, kad tai yra mūsų vertybė. Mes labai norėjome vaikų ir norėjome kartu su jais gyventi, kartu su jais augti kaip asmenybės. Būna visko – jie ir iš kantrybės veda, bet priimame tai kaip duotybę ir pačią geriausią gyvenimo mokyklą“, – sako trečią kartą mama tapsianti L. Mazalienė.

„Vaikai padeda augti patiems, sukuria naują erdvę ir leidžia tobulėti. Mes turbūt niekada nebuvome labai kantrūs, bet su jais to išmoksti. Dabar susierzinęs save kontroliuoji“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ žmonai pritaria Š. Mazalas.

Jis tikina, kad nuolatos domisi vaikų ugdymu: „Skaitau visokios teorijos apie vaikų ugdymą, šeimas. Šiais laikais praleidžiame labai mažai kokybiško laiko su vaikais – tai būna kelios minutės per parą. Galvodamas, kad esu pavargęs, prisimenu tas teorijas ir galvoju, kad nebūsiu vienas iš tų, kad galiu bandyti skirti daugiau laiko vaikams, atsisakyti kitų pramogų.“

Pora atskleidžia, kad dviese  kažkur išeina pakankamai retai, nors norėtų tai daryti dažniau. „Nesame ir tie, kurie dažnai eina į vakarėlius. Mes gyvenimą iš esmės pakeitėme, nes pasikeitė mūsų šeimos dydis“, – sako Š. Mazalas.

Nors šiais laikais žmonės vaikų susilaukia daug vėliau nei anskčiau, Šarūnas ir Laura – ne tik jauni tėvai, bet ir laukiasi trečiosios atžalos.

„Mes turime dvilypę aplinką – daug karjeristų draugų, kurie visko siekia ir daro, o vaikų nori vėliau. Kita pusė – draugų ratas, turinčių po kelis ir daugiau vaikų. Galbūt draugai mus įkvepia, užkrečia. Vaikai niekada nebuvo mūsų plano dalis – negalvojome, kad pabaigsime mokslus, kažką sukursime ir gimdysime vaikus. Bet vaikai yra mūsų gyvenimas, gal ne visuomet išeina, bet stengiamės su jais bendrauti kaip su lygiaverčiais partneriais. Ne tik mes jiems duodame, bet ir jie mums“, – įsitikinusi L. Mazalienė.

Š. Mazalas tikina, kad su antruoju vaiku tėvystė tapo aiškesnė ir lengvesnė, todėl besilaukiant trečio, daug ramiau: „Tikrai taip yra, nes prieš pirmojo vaiko gimimą skaitėme daug teorinių knygų, daug mokėmės. Atrodo, žinojome daug teorinės informacijos, bet gimė vaikas ir pamatėme, kad ne viskas būna taip, kaip parašyta knygose – gali jas vartyti, bet nerasi tos situacijos, kuri įvyko čia ir dabar.“

L. Mazalienė jauniems tėvams pataria vadovautis savo intuicija. „Manau, kad nėra geresnio vadovėlio ir supratimo, ko reikia tavo vaikui, nes tų patarimų iš šalies bus labai daug ir visi norės savo patirtimi pasidalinti. Žinoma, su pirmu vaiku nepasimesti yra labai sunku“, – tikina ji.

„Prisimenu, kad pati sugerdavau visą informaciją ir kartais pasimesdavau, kad aš dar nieko nesuprantu, nes yra žmonės, kurie turi ilgametę patirtį auginant vaikus. Dabar, besilaukdama trečiojo vaiko, suprantu, kad tai yra mūsų vaikai, mes su jais būname nuo ryto iki vakaro, mes juos pažįstame geriausiai, todėl geriausiai žinome, kokį sprendimą priimti“, – pridūria L. Mazalienė.

Ji teigia, kad į vaiką reikia žiūrėti kaip į lygiavertį žmogų ir džiaugiasi, kad jos ir vyro požiūriai daugeliu klausimų sutampa.

„Esame labai laimingi sutikę vienas kitą, nes esame labai panašūs. Nors augome skirtingomis sąlygomis, mūsų požiūris į šeimą labai panašus. Aš visada norėjau didelės šeimos ir visada žinojome, kad turėsime tris vaikus“, – sako būsima trijų vaikų mama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi