Veidai

2015.09.08 13:45

J. Oliveris skatina kovoti su nutukimu

ELTA2015.09.08 13:45

Garsusis virtuvės šefas ir televizijos laidų vedėjas Jamie Oliveris pateikė peticiją, raginančią mokyklose rengti pamokas apie sveiką mitybą, praneša „Sky News“.

Garsusis virtuvės šefas ir televizijos laidų vedėjas Jamie Oliveris pateikė peticiją, raginančią mokyklose rengti pamokas apie sveiką mitybą, praneša „Sky News“.

J. Oliverio peticija skatina G20 šalis, tarp jų ir Jungtinę Karalystę, suteikti vaikams žinių apie sveiką maistą ir rengti pamokas apie sveiką mitybą. Tokiu būdu siūloma kovoti su „nerimą keliančiu“ vaikų nutukimu pasaulyje.

„Norint kažką pakeisti, man prireiks jūsų pagalbos. Šiuo metu pasaulį ištikusi didžiulė nutukimo epidemija. Per 42 milijonus vaikų, jaunesnių nei penkerių metų, turi antsvorį ar yra nutukę. Jei nieko nesiimsime, kita karta gyvens trumpiau nei jų tėvai. Prašau jūsų padaryti du dalykus: pirma, pasirašykite šią peticiją, parodykite, kad pritariate sveikos mitybos pamokoms mokyklose, antra, pasidalinkite informacija socialiniuose tinkluose. Privalome ateities kartas apginkluoti tokiais gebėjimais, kurių jiems prireiks, siekiant sveikesnio, laimingesnio ir produktyvesnio gyvenimo. Esu įsitikinęs, kad kiekvienas vaikas turi šią teisę, ir tikiuosi, kad jūs man pritarsite. Jei padėsite surinkti milijonus parašų, galėsime sukurti judėjimą, kuris privers visas G20 nares imtis veiksmų“, – rašoma J. Oliverio peticijoje.

Prieš dešimt metų garsusis britas inicijavo kitą panašią kampaniją, kuria siekta Jungtinės Karalystės mokyklose tiekti sveikesnį maistą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt