Veidai

2015.09.08 13:45

Šimtai prostitučių Paryžiuje dalyvavo demonstracijoje prieš jų amato kriminalizavimą

ELTA2015.09.08 13:45

Šimtai prostitučių šeštadienį Paryžiuje protestavo prieš planus kriminalizuoti jų amatą, praneša agentūra AFP.

Šimtai prostitučių šeštadienį Paryžiuje protestavo prieš planus kriminalizuoti jų amatą, praneša agentūra AFP.

Protesto eitynėse nuo Pigalio aikštės (Place Pigalle, – pranc.) į Belvilio rajoną, kuris garsėja „raudonųjų žibintų“ kvartalais, dalyvavo daugiausiai moterys iš Kinijos ir transseksualai iš Lotynų Amerikos. Daugelis jų buvo su kaukėmis ar skrybėlėmis bei šaliais. Į protestą juos sukvietė kelios organizacijos, tarp jų – prostitučių profsąjunga.

Demonstracija buvo nukreipta prieš įstatymo projektą, dėl kurio pirmadienį ir antradienį diskutuos Senatas ir kuris jau kurį laiką kaitina aistras. Pradžioje numatyta prostitučių klientams skirti 1 500 eurų baudas ir panaikinti 2003-aisiais priimtą sprendimą klientų viliojimą traktuoti kaip nusikaltimą. Tačiau dabar svarstoma pastarojo punkto nekeisti.

Prostitutės reikalauja panaikinti visus apribojimus ir atkreipia dėmesį į tai, kad prostitucija Prancūzijoje iš esmės yra legali. „Mes esame prieš klientų kriminalizavimą ir prieš tai, kad klientų viliojimas būtų laikomas nusikaltimu,“ – sakė kinių prostitučių sąjungos vadovė.

Manoma, kad Prancūzijoje yra apie 30 000 prostitučių. Tai daugiausiai moterys iš Rytų Europos, Afrikos, Kinijos ir Lotynų Amerikos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt