Veidai

2019.04.06 13:48

Į LRT vedėjų gretas sugrįžtanti Guoda Pečiulytė: jaučiuosi kaip grįžusi namo

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokyčiai. Ugnės Galadauskaitės vietą laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo pirmadienio užims vedėja Guoda Pečiulytė. „Ši televizija net turi kvapą, kaip ir teatras, muziejus, taip ir ši televizija. Jaučiuosi kaip namuose“, – sako G. Pečiulytė.

2012 metais G. Pečiulytė atsisveikino su „Labo ryto“ laida ir estafetę perdavė Eglei Daugėlaitei, šį šeštadienį dėl motinystės atostogų kol kas atsisveikinusiai su LRT eteriu.

„Jaučiuosi kaip grįžtanti namo. Ši televizija man yra namai plačiąja prasme. Tai nėra tik todėl, kad čia pradėjau savo kaip televizijos vedėjos patirtis, darbus ir karjerą, bet ir todėl, kad tai yra televizija, pastatas, kuris didžiąją gyvenimo dalį buvo kitoje gatvės pusėje nuo namų. Tai buvo vieta, kur mano tėtis eidavo dirbti ir aš prašydavau būtinai pasiimti kartu. Ši televizija net turi kvapą, kaip ir teatras turi savo kvapą, muziejus, taip ir ši televizija“, – šeštadienio rytą laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė G. Pečiulytė.

Palikusi laidos vedėjos kėdę, G. Pečiulytė išvažiavo dirbti į Strasbūrą ir sako, kad gyvenimas ten visiškai pasikeitė.

„Ten mano gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Nuo to, kad visa spindinti kalbiesi su pačiais ryškiausiais pasaulio žmonėmis, patenki į praktikantės statusą svarbioje institucijoje, nuo intensyvaus gyvenimo Vilniuje, į gana ramų, sėslų ir net vienišą gyvenimą Strasbūre. Bet nesigailiu nė akimirkos, nes tai atvėrė kitus kelius ir gavau nežmoniškai daug patirties. Šiuos septynerius metus vertinu kaip emigraciją, kuri savaime nėra blogai. Svarbu visą patirtį, išmoktas klaidas parsivežti namo ir jas pritaikyti. Po Strasbūro dar gyvenau Briuselyje, bet niekur nėra taip gerai, kaip Vilniuje“, – sakė į LRT sugrįžusi laidų vedėja.

Gyvenant užsienyje jai labiausiai trūko artimų žmonių, o grįžusi visuomet stebėdavo ir „Labas rytas, Lietuva“, ir „Laba diena, Lietuva“.

„Manau, kad žurnalistui svarbu labai daug žinoti. Netgi sakoma, kad žurnalistas neprivalo viską žinoti, bet jis turi žinoti, iš kur gali sužinoti. Bet iš patirties sakau, kad geriau kuo daugiau žinoti pačiam. Juokauju, kad jei už tai, kad viską turi sekti dar moka pinigus, tai čia yra svajonių darbas. Esu atlikusi ir radijo praktiką, labai norėčiau pabandyti dirbti ir radijuje“, – kalbėjo G. Pečiulytė.

Ji laidą „Laba diena, Lietuva“ nuo pirmadienio ves pasikeisdama su kolega Deividu Jursevičiumi.

G. Pečiulytės sugrįžimas – laidos įraše (nuo 24:57 min.)

Labas rytas, Lietuva I dalis