Veidai

2019.04.06 12:52

Kolegų staigmena sugraudino eterį paliekančią Eglę Daugėlaitę: sunkiausia buvo diena prieš paskutinę laidą

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.04.06 12:52

„Keistas jausmas, nes, atrodo, dar galėčiau dirbti, bet turiu susitaikyti su tuo, kad ta pauzė būtina“, – portalui LRT.lt sako mama netrukus tapsianti Eglė Daugėlaitė. Šeštadienio rytą laidą „Labas rytas, Lietuva“ ji vedė kol kas paskutinį kartą – išeidama motinystės atostogų laidos vedėjos kėdę perleido Ugnei Galadauskaitei.

Paskutinei darbo dienai „Labas rytas, Lietuva“ E. Daugėlaitė sakė pasiruošusi iš anksto, nes reikėjo susikaupti. Ji sako, kad sunkiausia buvo diena prieš paskutinį eterį.

„Stengiausi apie tai negalvoti, nes esu jautruolė, o dabar dar labiau. Vakar man buvo lūžis, o šiandien viskas kažkaip nuotaikingai, lengvai, iš anksto. Skyriau laiko, kad nebūtų karštos emocijos, kad visur spėčiau. Kėliausi neįprastai anksti šeštadieniui, nes žinojau, kad turiu tam tikrų darbų, nusiteikimas buvo ramesnis“, – portalui LRT.lt kalbėjo E. Daugelaitė.

„Aš toks žmogus, kad kartais perdegu viena diena anksčiau, net metais. Taip yra buvę mokykloje, kai 11 klasėje labai bijojau 12 klasės egzaminų ir istorijos egzaminą mintimis laikiau 11 klasėje, todėl po metų buvo lengviau. Taip ir dabar – vakar po laidos man „nulūžo visi saugikliai“, po laidos prašiau kolegų, kad nepadarytų taip dar kartą, bet jie vis tiek padarė. Keistas jausmas, nes, atrodo, dar galėčiau dirbti, bet turiu susitaikyti su tuo, kad ta pauzė būtina“, – pridūrė ji.

Laidai artėjant į pabaigą ir dainuojant grupei „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, į televizijos studiją susirinko gėlėmis, balionais ir kitomis dovanomis nešini E. Daugėlaitės kolegos. Nors atsisveikinimų ji tikėjosi, tokia LRT darbuotojų staigmena privertė susigraudinti.

„Mūsų kolegos – originalūs žmonės. Visuomet ką nors sugalvojame išeinantiems, keičiantiems, sustabdantiems darbą kolegoms. Kai Ignas išėjo į karinę tarnybą, jam specialiai kūrėme kalendorių. Galvojau, kad kažkas bus, bet maniau, kad jie, žinodami mano jautrumą, neprivers šiek tiek ašaroti eteryje. Bet viskas suprantama“, – portalui LRT.lt po eterio vis dar su jauduliu sakė E. Daugėlaitė.

Tiesa, iki visiško poilsio jai dar reikės nuveikti kelis darbus, o vienas iš jų – itin džiuginantis: „Žinau, kad dabar tikrai perstatysiu kasdienį žadintuvą iš 4 valandos ryto. Taip pat keistas jausmas, nes turiu padaryti rimtą darbą ir išvalyti visą savo planšetę nuo ketverių metų turinio, nes perduodu ją Ugnei. Tai kaip stalčiaus iškrovimas. Taip pat įgysiu naują įprotį visada įsijungti „Labą rytą“, kada beatsikelčiau.“

Vesdama kol kas paskutiniąją savo „Labas rytas, Lietuva“ laidą, E. Daugėlaitė sakė dar nežinanti, kada grįš į LRT eterį, tačiau tikisi, kad neužtruks ilgiau nei metus.

„Labai sudėtinga spėlioti, kai neturi daugelio dedamųjų – tai prilygsta klausimui, kada laimėsi milijoną. Turiu maksimalų metų planą, bet kaip man seksis, parodys laikas. Linkiu likti ištikimiems laidai, o mes vienaip ar kitaip susitiksime. Per daug myliu šį darbą, kad kardinaliai keisčiau savo gyvenimą“, – sakė E. Daugėlaitė.

Šeštadienio LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė, kad dabar turės laiko ir pasiruošti motinystei, ir pakeliauti. „Išeinu svarbiausioms gyvenime pareigoms ir joms reikia atsakingai pasiruošti. Tam dar turiu laiko, net turiu laiko ir šiek tiek paatostogauti. Keliausiu lėtesniu žingsniu, bet tai bus ne Lietuvoje – pasižvalgysiu po Ispaniją“, – sakė E. Daugėlaitė.

Ji tikino, kad visus sprendimus dėl vaikelio auklėjimo priims ateityje: „Kol neturi savų vaikų, atrodo, kad iš kitų pasimokysi patarimų ir juos pritaikysi. Bet kiekvienas žmogus yra labai skirtingas ir dabar galiu tik svaičioti, o kaip bus, pamatysiu tada, kai jau turėsių tą mažą žmogų šalia savęs. Jį noriu užauginti kuo geresniu žmogumi.“

Paskutines E. Daugėlaitės akimirkas laidoje ir kolegų sveikinimą galite pamatyti laidos įraše (nuo 23:45 min.)

Labas rytas, Lietuva II dalis

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.