Veidai

2012.12.29 17:07

Paragvajaus jaunimo orkestras groja instrumentais iš šiukšlių

Paragvajaus sostinės Asunsjono pakraštyje išgarsėjo jaunimo orkestras, kurio nariai groja instrumentais, pagamintais iš šiukšlių.

Paragvajaus sostinės Asunsjono pakraštyje išgarsėjo jaunimo orkestras, kurio nariai groja instrumentais, pagamintais iš šiukšlių.

„Šis instrumentas pagamintas iš cinkuotų vamzdžių, kurie naudoti nuotekų įrenginiuose. O šitas padarytas iš dangtelių, monetų, durų raktų“, – apie instrumentus pasakojo orkestro narys Andresas Riverosas.

Tačiau orkestrą sudarantis jaunimas gali jais groti ir „The Beatles“, ir F. Sinatrą, net L. van Beethoveną su V. A. Mozartu.

Veikti orkestras pradėjo prieš penkerius metus, kai vietos muzikos mokytojui pagailo šiukšlynuose savo laisvalaikį leidžiančių vaikų. Jis užsimojo išmokyti juos groti, tačiau netrukus norinčiųjų prisirinko tiek, kad neužteko asmeninių instrumentų.

Pinigų mokytojas neturėjo, tačiau pažinojo daugybę žmonių, kurie vertėsi šiukšlynuose ieškodami atliekų, tinkamų toliau naudoti. Netrukus jie orkestrą aprūpino įvairiausiais instrumentais ir jaunuolių muzikinė karjera šovė į viršų.

„Čia daug piktnaudžiaujama narkotikais, alkoholiu, daug smurto ir vaikų darbo. Vargu ar tai palanki aplinka pažinti vertybes. Tačiau jie turi šansą orkestre, tai kaip sala vandenyne“, – įsitikinęs orkestro vadovas Favio Chavezas.

Kaip orkestras šiukšlyno vaikai apkeliavo ne tik Paragvajų, bet ir kaimynines Lotynų Amerikos šalis – Panamą, Kolumbiją, Braziliją, kitais metais planuojamas turas į Jungtines Valstijas. Šiuo metu apie orkestrą statomas dokumentinis filmas.