Veidai

2015.09.08 13:45

Prancūzų paštininkas nuteistas dėl 13 tūkst. nepristatytų laiškų

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Buvęs paštininkas Prancūzijoje nuteistas už tai, kad per dešimtmetį namuose sukaupė 13 tūkst. laiškų. Šalies paštas pažadėjo grąžinti visus laiškus, kurie buvo rasti vyro palėpėje.lryta

Buvęs paštininkas Prancūzijoje nuteistas už tai, kad per dešimtmetį namuose sukaupė 13 tūkst. laiškų. Šalies paštas pažadėjo grąžinti visus laiškus, kurie buvo rasti vyro palėpėje.

Vyras, kenčiantis nuo patologinio daiktų kaupimo, nubaustas 6 mėnesių lygtine bausme ir turės sumokėti 4 tūkst. eurų baudą.

Prancūzijos pašto bendrovė „La Poste“ ketina grąžinti visus laiškus, iš kurių seniausias buvo išsiųstas 2001 metais.

62 metų pensininkas jau kurį laiką buvo įtariamas ir galutinai įkliuvo 2011 metais, kai pašte jam buvo paspęsti spąstai – įduotas vokas su milteliais, kurie ištepė jo rankas ir drabužius.

Policija tada surado jo lobį palėpėje – 13 694 laiškus, iš kurių dauguma net nebuvo atplėšti, ir apie 6000 atvirukų.

Advokatas Davidas Jeanmaire`as AFP sakė, kad vyras kentė nuo nevaldomo patologinio sutrikimo, kuris vertė paštininką kaupti daiktus.

„Jis policijai prisipažino, kad jį traukė kai kurių laiškų forma ir spalva, lygiai taip, kaip šarką traukia blizgūs daiktai. Jeigu tai būtų daręs tik dėl pinigų, jis būtų atplėšęs visus laiškus, o vokus sunaikinęs“, – sakė paštininko advokatas.

Anot jo, paštininkas, rinkdamas atvirutes, „per atstumą keliavo po pasaulį“.

Daugiau kaip 550 klientų kreipėsi į Tjonvilio teismą prašydami atlyginti nuostolius. Tačiau 900 eurų dydžio išmoka bus paskirstyta tik nedidelei grupei nukentėjusiųjų.

Gruodžio mėnesį dar daugiau – 23,5 tūkst. laiškų buvo rasta pas kitą paštininkę Žirondos mieste. Ji šiuo metu irgi yra teisiama.