Veidai

2019.04.03 19:25

95-osios Marlono Brando gimimo metinės: aktoriaus gyvenimas vingiavo nuo liftininko iki „Oskarų“ laureato

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.04.03 19:25

Balandžio 3-ąją Marlonas Brando švęstų 95-ąjį gimtadienį. Dviejų „Oskarų“ laimėtojas laikomas vienu geriausių 20-ojo amžiaus aktorių, įkvėpęs Jamesą Deaną, Johny`į Deppą, Alą Pacino`ą ir daug kitų.

Ne paslaptis, kad aktorius buvo ganėtinai prieštaringa asmenybė, tad jo biografijoje netrūksta įdomių faktų. Pateikiame kelis pačius netikėčiausius. 

– Amerikiečių aktorius gimė Nebraskos valstijoje, Omahos mieste.

– M. Brando buvo pašalintas iš mokyklos, kai jos koridoriumi pasivažinėjo motociklu. Dėl to jo tėvas buvo priverstas išsiųsti jį į karinę mokyklą. Čia būsimas aktorius užsiropštė į varpinę, pavogė varpo šerdį ir ją užkasė. Už tai jis buvo antrąkart pašalintas iš mokyklos.

– Apsigyvenęs Niujorke, M. Brando dirbo lifto operatoriumi vienoje parduotuvėje. Jis išbandė ir padavėjo bei naktinio sargo darbą.

– Jis sukūrė pasirengimo vaidmeniui sistemą: prieš filmavimus, kurdamas būsimą personažą, aktorius imdavo gyventi jo gyvenimą.

– Beveik 50-metį M. Brando žiūrovus kerėjo sukurtais personažais tokiuose filmuose, kaip „Supermenas“, „Formulė“, „Paskutinis tango Paryžiuje“, o daugeliui jis geriausiai pažįstamas kaip Donas Korleonė iš Francis Fordo Coppolos kriminalinės sagos „Krikštatėvis“.

– Pirmąjį „Oskarą“ M. Brando pelnė už vaidmenį juostoje „Uostas“ (1955 m.). Beje, aktorius iš pradžių nedegė noru vaidinti šioje juostoje ir prodiuseriams reikėjo gerokai pasistengti, kad įtikintų jį imtis šio vaidmens.

Kai 1994 m. buvo norima „Oskarą“ parduoti Londono aukcione, aktorius tik tada pastebėjo, kad statulėlė yra dingusi. Aktorius patikino nežinantis, kur yra jo apdovanojimas.

– 1962-aisiais aktorius filmavosi Tetiaroa saloje, esančioje už keliasdešimties kilometrų nuo Taičio salos. Ši sala jam taip patiko, kad po šešerių metų jis ją įsigijo. Ten buvo įkurtas poilsio kompleksas „The Brando“.

– 1973 m. už vaidmenį filme „Krikštatėvis“ M. Brando gavo antrąjį „Oskarą“, tačiau jo atsisakė. Apdovanojimą už jį atsiėmė apačių atstovė – taip aktorius siekė atkreipti dėmesį į, jo manymu, netinkamą indėnų vaizdavimą kine ir televizijoje.

– Aktorius mirė 2004 m. liepos 1 d.

Daugiau – vaizdo įraše (nuo 31 min. 38 sek.).

Labas rytas, Lietuva II dalis