Veidai

2019.05.06 16:40

Princas Harry ir Meghan Markle tapo tėvais: karališkasis kūdikis jau gimė

LRT.lt 2019.05.06 16:40

Princas Harry ir Sasekso hercogienė Meghan Markle jau sūpuoja pirmagimį. Princas Harry pranešė, kad jam ir žmonai Meghan Markle gimė sūnus.

Pirmoji apie tai, kad gimė mažasis Sussex`as sužinojo karalienė Elizabeth II. Tik vėliau ši džiugi naujiena buvo pranešta kitiems šeimos nariams.

„Su jauduliu pranešu, kad aš ir Meghan turime sūnų. Sveiką sūnų. Jis gimė jau anksti šįryt, motina ir vaikelis jaučiasi puikiai. Tai nuostabiausia patirtis, kokią tik galėjau įsivaizduoti. Labai didžiuojuosi savo žmona. Mes esame labai sujaudinti ir dėkingi visiems už tai, kad džiaugiasi drauge su mumis", – sakė princas Harry.

Karališkajai porai pavyko suklaidinti žniasklaidą, kuri dar per pietus pranešė, jog M. Markle jau gimdo, iš tiesų – karališkasis kūdikis pasaulį išvydo 5.26 val. Jungtinės karalystės laiku (7.36 val. Lietuvos laiku), jis sveria 3,311 kg.  

Kol kas jis tikina, kad sūnui vardo neišrinko, nes kol kas emocijų pernelyg daug. Kaip ir planuota, jis žada, kad po poros dienų vaikelį galės išvysti visi. 

Šiuo metu su dukra ir pirmuoju anūku Frogmoro viloje yra ir Meghan Markle motina Doria Ragland. 

LRT.lt primena, kad apie tai, jog praėjusių metų gegužės 19-ąją susituokę princas Harry ir M. Markle susilauks vaikelio, Kensingtono rūmai pranešė praėjusių metų spalį. Kad kuo greičiau norėtų susilaukti vaikų, pora yra minėjusi ne viename dar prieš vestuves duotame interviu.

Tiesa, naujieną apie Meghan nėštumą pora šeimai pranešė per princesės Eugenie vestuves, o visiems kitiems – spalio 15-ąją. Tądien minima tarptautinė nėštumo ir kūdikio netekties diena, kai prisimenami visi per anksti išėję mažyliai. Kai kurie buvo labai pasipiktinę ir tokį poros sprendimą vadino labai netaktišku. 

Nėštumo metu jaunieji tėveliai atsisakė sužinoti vaikelio lytį. Vyresnis Harry brolis Williamas su žmona Kate Middleton elgėsi taip pat ir visų trijų vaikų lytį sužinojo tik jiems gimus.

Britų žiniasklaida spėlioja, kad kol kas pora auklės neturės, o su naujagimiu namo grįžusiai Meghan padės jos mama Doria Ragland. O jei vėliau jie nuspręs samdyti pagalbininkę, veikiausiai ieškos panašios į princo Williamo vaikų auklę Marią Teresą Turrion. Meghan Markle mama šiuo metu yra su dukra. 

Ji baigusi Norlando auklių mokyklą, kur studentės mokosi, ką daryti esant teroro išpuoliui ar kaip apsiginti nuo užpuoliko įvairiose situacijose. Be to, būsimos auklės pagal specialią metodiką, mokomos saugaus vairavimo ir yra parengiamos netikėtoms situacijoms kelyje (angl. defensive driving). 

Vos tik buvo paskelbta, kad princas Harry su amerikiete žmona susilauks pirmagimio, pradėta kalbėti apie tai, kokį titulą vaikelis gaus. Nors mažylis – septintasis eilėje į sostą, karališkoje šeimoje suteikiamus titulus dar 1917-aisiais apribojo Karalius George’as V, tad jau seniau buvo aišku, kad Harry ir Meghan atžala netaps princu ar princese, nebent Karalienė Elizabeth II padarys išimtį ir išleis specialų įsakymą.

Išimtys jau buvo padarytos Williamo vaikams, princesei Charlotte ir mažąjam jos broliukui Louisui. Šiandien į juos kreipiamės princese ir princu, nors, pagal karališkąsias titulų suteikimo taisykles, į juos turėtume kreiptis ledi ir lordu.

Jei karalienė nepadarys išimties ar mažylio tėvai atsisakys karališkojo titulo, Meghan ir Harry sūnus turėtų tapti Dumbartono grafu, o dukra – ledi Mountbatten-Windsor.

Dažniausiai karališkųjų kūdikių vardai atskleidžiami praėjus porai dienų po gimdymo, o tėvai, norėdami parodyti pagarbą protėviams, paprastai vaikui suteikia jų vardus.

Beje, karališkosios šeimos vaikai turi net kelis vardus. Pavyzdžiui, princas Harry iš tiesų yra Henry Charlesas Albertas Davidas, o jo dukterėčios princesės Charlottės pilnas vardas – Charlotte Elizabeth Diana. 

Diskusijos, kaip būsimi tėveliai pavadins savo vaiką, Jungtinėje Karalystėje ir už jos ribų netyla jau kurį laiką. Lažybininkai spėjo, kad sūnų pora pavadintų Arthuru, Edwardu ar Jamesu.

Vis dėlto, nesvarbu, ką spėja lažybininkai ar, kurie vardai labiausiai patinka Meghan ir Harry – renkant mažylio vardą itin svarbi karalienės Elizabeth II nuomonė. Nors tai nerašyta taisyklė, daugelis karališkosios šeimos narių stengiasi parodyti jai pagarbą ir atsižvelgia į jos didenybės pageidavimus.   

Kai karališkasis kūdikis paaugs ir pradės lankyti darželį ar mokyklą, pagal tėvų valdomą Sasekso grafystę, mažylis gaus pavardę Sussex. (Kate ir Willliamo vaikai gavo Cambridge pavardę.)

Pagal amerikietišką tradiciją, dar vasario mėnesį buvo surengtas kūdikio sutiktuvių vakarėlis (angl. baby shower). Tada dar būsimoji mamtytė į vakarėlį Niujorke vyko privačiu lėktuvu, apsistojo prabangiuose apartamentuose, kur žinomos jos bičiulės nėščiąją apipylė bangiomis dovanomis. Vakarėlį Meghan surengė žinoma tenisininkė Serena Williams. Užsienio žiniasklaida spėja, kad vakarėlis gavosi karališkas ir galėjo atsieiti apie porą šimtų tūkstančių svarų.