Veidai

2019.04.03 14:00

Lietuva „Eurovizijos“ pusfinalyje – tarp dviejų stiprių varžovų: įvertino, kokie šansai patekti į finalą

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.04.03 14:00

Antradienį oficialus „Eurovizijos“ tinklalapis paskelbė, kokia eilės tvarka pusfinaliuose pasirodys visos juose dalyvaujančios šalys. Paaiškėjo, kad Lietuvos atstovas Jurijus gegužės 16 dieną vyksiančiame antrajame pusfinalyje pasirodys 12 numeriu, o prieš jį ir po jo pasirodys stiprūs konkurentai – Malta ir Rusija, kuriems jau prognozuojamos aukštos vietos finalo dešimtuke. „Mūsų šalies atstovui ir jo komandai ką tik atsirado didelis papildomas iššūkis“, – portalui LRT.lt situaciją komentuoja LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys.

„Eurovizijos“ virtuvę puikiai išmanantis R. Zilnys sako, kad sužinojęs, kokia eilės tvarka antrajame pusfinalyje pasirodys šalys, neapsidžiaugė.

„Negalėčiau pasakyti, kad nudžiugau dėl Jurijui tekusio numerio. Ir prieš jį, ir po jo pasirodys stiprūs konkurentai. Maltos daina, skambėsianti prieš „Run With The Lions“, yra energinga ir efektinga. Bet labiau nerimą kelia tai, kad konkurso rengėjai po Jurijaus nusprendė į sceną leisti rusą Sergejų Lazarevą“, – sako R. Zilnys.

Pasak jo, toks organizatorių sprendimas – šiek tiek keistas: „Konkurso režisieriai visada teigia besistengiantys „išmaišyti kortas“ ir šalia viena kitos sudėti kuo skirtingesnes dainas ir pasirodymus. Ir Jurijaus, ir Sergejaus dainos nėra greito tempo, tiesa, Jurijaus daina – šviesesnė, o ruso – labiau dramatiška ir tamsesnės nuotaikos.“

R. Zilnys tikina, kad S. Lazarevo pasirodymas bet kokiu atveju sulauks daug dėmesio, nes atlikėjas konkurse dalyvauja jau ne pirmą kartą – 2016 metais jis „Eurovizijoje“ užėmė trečiąją vietą.

„Daug kas norės pamatyti, ką jis parodys šį sykį. Pasirodymas, kaip dažniausiai su Rusijos numeriais ir būna, gali būti labai efektingas. Ar Jurijui kyla rizika būti nustelbtam? Tikiuosi, kad ne, bet sakykime taip – mūsų šalies atstovui ir jo komandai ką tik atsirado didelis papildomas iššūkis. Du dailūs „Eurovizijos“ vyrai dainuos vienas po kito – vienas jų žiūrovams gali įsiminti kur kas labiau. Klausimas, kuris“, – svarsto R. Zilnys.

Vis dėlto, pastebi jis, abu kūrinius „Eurovizijos“ rengėjai pastūmėjo arčiau pusfinalio vidurio, o ne pabaigos. „Vadinasi, nė vieno jų nemato kaip ryškios vakaro kulminacijos. Kita vertus, pasirodymo eilė tikrai lemia ne viską – yra daugybė atvejų, kai kūrinys „iššauna“, net ir būdamas iš pirmo žvilgsnio nepalankioje starto pozicijoje. Tikiuosi, viskas bus gerai ir Jurijų pamatysime finale“, – sako R. Zilnys.

LRT.lt susisiekus su Tel Avive šiuo metu esančiu LRT vyriausiuoju prodiuseriu ir Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovu Audriumi Giržadu, jis patikino, kad svarbiausia – sutelkti visą dėmesį į gerą pasirodymą, o Jurijus dėl savo pozicijos nesijaudina.

Ilgametis „Eurovizijos“ gerbėjas,  nuo vaikystės konkurso naujienas sekantis ir šiemet pats gyvai „Eurovizijos“ finalo stebėti vyksiantis Naglis Antanavičius – primena, kad diskusijų dėl Lietuvai pusfinalyje tekusios pozicijos būta ir pernai, tačiau tuometinė Lietuvos atstovė pateko į finalą ir sulaukė sėkmės.

„Paskelbus, kad Jurijus pusfinalyje pasirodys tarp Maltos ir Rusijos, visi suskubo komentuoti, kad patekimą į finalą galime pamiršti. Tačiau, nors ir pasirodysime tarp dviejų beveik pagrindinių favoritų patekti į finalą, nemanau, kad reikėtų nuvertinti Jurijaus šansus. Juk lygiai tas pats buvo ir pernai. Paaiškėjus, kad Ieva Zasimauskaitė pusfinalyje pasirodys tarp Čekijos ir Izraelio, daug kas manė, kad mūsų dainos niekas net neprisimins. O pasibaigus pusfinaliui, lažybų bendrovės jau įvardijo Ievą kaip vieną favoričių nugalėti“, – sako jis.

N. Antanavičius teigia, kad panaši situacija gali susiklostyti iš šiemet: „Pasirodysime tarp dviejų labai stiprių dainų, bet nemanau, kad reikia to išsigąsti. Tikiu Jurijumi ir jo daina, tikiu, kad matysime Lietuvą finale. Be to, mūsų pusfinalyje balsuos tokios šalys kaip Latvija, Norvegija, Airija, Didžioji Britanija, taigi palaikymo mums tikrai netruks.“

Primename, kad antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje šalių atstovai pasirodys tokia eilės tvarka:

1. Armėnija

2. Airija

3. Moldova

4. Šveicarija

5. Latvija

6. Rumunija

7. Danija

8. Švedija

9. Austrija

10. Kroatija

11. Malta

12. Lietuva

13. Rusija

14. Albanija

15. Norvegija

16. Nyderlandai

17. Šiaurės Makedonija

18. Azerbaidžanas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt