Veidai

2019.04.08 19:53

Bliuzo karalienė Arina: kol mano išvaizda bus „vartojama“, tol dainuosiu

Norėčiau iki pat gyvenimo pabaigos būti scenoje, tačiau reikia mokėti laiku nulipti nuo jos, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ sako bliuzo karaliene tituluojama atlikėja Arina Borunova. Tačiau didžiausia gyvenimo dovana – visai ne puikiai susiklosčiusi karjera, o sūnaus gimimas. „Nuo jaunystės visą gyvenimą sakydavau – aš neturėsiu vyro, turėsiu sūnų“, – tikina dainininkė ir priduria, kad, nors šiuo metu turi antrąją pusę, eiti prie altoriaus vis dar nenori.

A. Borunova, geriau visiems žinoma kaip bliuzo karalienė, prieš šešerius metus buvo pasinėrusi į masažo paslaptis. Baigusi kosmetologijos mokslus susidomėjo veido masažu, mokėsi iš lietuvių ir prancūzų profesionalų. Tačiau laikas viską sustatė į savo vietas – nugalėjo muzika.

Šiemet A. Borunova švenčia du svarbius jubiliejus – prieš mėnesį paminėjo penkiasdešimtmetį, netrukus švęs trisdešimties metų scenoje sukaktį. Ji sako, jog tokie jubiliejai jos negąsdina.

„Su tuo gyveni kiekvieną dieną, analizuoji savo poelgius, darbus, save, kodėl taip padarei, kodėl neišėjo. Aišku, norėjosi daugiau nuveikti, bet kompensuosiu kitame penkiasdešimtmetyje. Svarbu, kad visi sveiki, gyvi, turiu nuostabią pusantrų metukų anūkėlę, mylimą darbą, iš kurio gyvenu, hobių. Ko daugiau reikia?“ – mintimis dalijasi pašnekovė.

Karjeros pradžia: nuėjau, padainavau ir laimėjau

Sunku patikėti, kad jos, regis, ne taip seniai užsitarnautas bliuzo karalienės titulas buvo muzikinės karjeros pradžia – visiškai atsitiktinai ir netikėtai dainininkė laimėjo bliuzo čempionatą Kaune.

„Po paskaitų vakarais rinkdavomės Kauno menininkų namuose, gerdavome alų. Buvo gūdūs 1989 metai. Sakė, kad Profsąjungų rūmuose vyksta koncertas, po to bus ritmenbliuzo čempionatas. Nuvykome, visi konkursantai padainavo, pasiūlė kam nors iš salės ateiti padainuoti ir mane draugai išstūmė. Aš nuėjau, padainavau ir laimėjau“, – netikėtos sėkmės istorija dalijasi žinoma moteris.

Nors bliuzo atlieka nedaug ir iš pradžių gana skeptiškai vertino šį bliuzo karalienės vardą, dabar tikina juo labai besididžiuojanti: „Draugai sako – tau davė tokį statusą, gerbk savo miestą, žmones, su pasididžiavimu nešk šį titulą.“

Ne vieną tarptautinį konkursą laimėjusi dainininkė A. Borunova neslepia – buvo periodas, kai muzikos industrijos prodiuseriai vertė ją keisti muzikinį stilių. Tačiau su primestomis taisyklėmis nesitaikstančios muzikantės tai nedžiugino, todėl, net jei šiandien galėtų atsukti laiką, ji ir vėl nepaklustų diktatui.

„Aš negaliu šokti į kitą traukinį ir pakeisti stilių. Kiekvieno stilius yra individualus. Niekada negalima keisti širdies ir savęs, reikia tiesiog būti savimi. Kiek metų savo muziką atliko „AC/DC“, „The Rolling Stones“, Tina Turner? Ar jie ką nors keitė? Ne – tu turi daryti tai, ką geriausiai sugebi“, – įsitikinusi atlikėja.

Niekada nejautė konkurencijos

Šiuo metu A. Borunova prisipažįsta neturinti didelių karjeros užmojų. Ruošdamasi jubiliejiniams koncertams ji džiaugiasi daranti tai, kas labiausiai patinka: dainuoja, moko ir džiaugiasi gyvenimu. Jau šešerius metus bliuzo karalienė vokalo paslaptimis dalijasi su savo mokiniais ir prisipažįsta dar net negalvojusi apie karjeros pabaigą.

„Kalnų nenuversiu. Mano planas, kad būtų įdomu mums ir klausytojams. Norėčiau iki pat gyvenimo pabaigos būti scenoje, bet, aišku, reikia mokėti laiku nulipti nuo jos. Aš kol kas savęs tikrai nenurašau, kol parako yra, tol aš ten būsiu. Pasižiūrėsiu į vaizdelį: bus dar „vartojama“ išvaizda, tai padainuosiu“, – pasakoja A.  Borunova.

Būtų keista, jei apdovanota savitu muzikos suvokimu ir įsimenančiu išskirtiniu balsu žinoma muzikantė neturėtų veiklos ir interesų. Ji tikina niekada muzikinėje scenoje nejutusi konkurencijos ir prisimena lietuviškos scenos užkulisius.

„Sako, konkurencija sveika, bet mes visi skirtingi ir individualūs, turime save nešti tokius, kokie esame. Su individualybe nepakonkuruosi. Atsimenu, a. a. Stasys Povilaitis atvedė į laidos „Muzikinis viešbutis“ filmavimą, užėjome į grimo kambarį, sako: „Žinai, Arinuk, ten bus tokia Birutė Dambrauskaitė, ji „faina“, bet gali tave šokiruoti, jeigu ką, tiesiog nekreipk dėmesio.“ Ateiname, ir Birutė sako: „Na ką, dar vieną jauniklę čia atvedei.“ Bet mes labai susibendravome“, – pasakoja ji.

Močiutės statusas ne gąsdina, o džiugina

Ilgai ir sėkmingai scenoje dainuojanti A. Borunova sako, kad neturi jokių sėkmės receptų. Pasak jos, svarbiausia – mylėti savo darbą. Apie asmeninį gyvenimą ji bendrauti nelinkusi, nebent apie sūnų – svarbiausią žmogų jos gyvenime.

Apie sūnaus Martyno ir savo ryšį žinoma moteris sako taip: „Esame atviri ir galime pasipasakoti apie visus savo skaudulius, abejones, patarti vienas kitam – tai laikau mūsų santykių viršūne.“

Pasak atlikėjos, būtent sūnaus gimimas yra didžiausias jos laimėjimas. „Tai Dievo dovana. Reikia mylėti, domėtis, atsakinėti į visus klausimus, nenustumti į šoną“, – apie tai, kaip tapti „superine“ mama, sako A. Borunova.

Nors šiuo metu mamą nuo sūnaus skiria atstumas, artimam ryšiui tai nekliudo. Dainininkės sūnus gyvena Vengrijoje, o ji pati šypsodamasi tikina, jog naujasis močiutės statusas jos nė kiek negąsdina. Priešingai, bliuzo karalienė anūko laukė jau kelerius metus.

„Pažįstų tokių žmonių, kurie patyrė psichologinį smūgį, tapę seneliu ar močiute. Aš su tokiu džiaugsmu laukiau šito stebuklo. Seniau, būdavo, su sūnumi Martynu juokaudavome, sakydavau: „Tu eik vienoje kelio pusėje, aš eisiu kitoje, ir nešauk „mamka“. O dabar kaip tik noriu, kad rėktų „močiute“, – kalba ji.

A. Borunova sako esanti kibernetinė močiutė, su sūnumi susisiekia per telefoną, kompiuterį, o kai turi laiko, nuvažiuoja aplankyti anūkės, kuri daug šoka ir juokiasi.

Nors turi antrąją pusę, apie santuoką negalvoja

Ne kartą pagalvojusi kelti sparnus ir išvykti iš Lietuvos muzikantė tikina, jog nuo šio sprendimo sustabdė būtent muzika ir puikiai besiklosčiusi karjera. Pasak jos, požiūris į pasaulį priklauso nuo paties žmogaus, tad dainininkė išmokusi pozityviai žiūrėti į gyvenimą ir nepasiduoti depresyviomis aplinkinių mintimis. A. Borunova tvirtina – iš šalies žiūrint kai kuriems žmonėms patinka būti nelaimingiems.

„Man čia patinka, patinka namai, kuriuose gyvenu, draugai. Labai skauda širdį, kai tavo geri bičiuliai pakelia sparnus ir išlekia. Ateis laikas ir aš pakelsiu sparnus kur nors, nes labai mėgstu šilumą“, – teigia ji.

Bliuzo karalienė tikina nesanti iš tų žmonių, kurie sėdi ir laukia, kol kas gero nukris iš dangaus.

„Visada ką nors veikiu. Gaminu papuošalus, siunčiu vaikams, jie ten juos pardavinėja. Man patinka dovanoti“, – sako pašnekovė, tad nenuostabu, jog jos gyvenime meilės nestinga. Prieš dešimtmetį išleistoje biografinėje knygoje ji atvirai svarstė apie savo jausmus, o dabar  nedaugžodžiaudama apie asmeninį gyvenimą prisipažįsta turinti antrąją pusę. Tačiau iki šiol nebuvusi ištekėjusi A. Borunova apie santuoką negalvoja ir dabar.

„Kiekviena moteris nori eiti prie altoriaus – man taip niekada nebuvo. Dabar daug kalbame apie tai, jog mintys realizuojasi, taip yra iš tikrųjų. Nuo jaunystės visą gyvenimą sakydavau – aš neturėsiu vyro, turėsiu sūnų. Jokio altoriaus, jokios vestuvinės suknelės – turėsiu sūnų. Taip ir išėjo“, – mintimis dalijasi bliuzo karalienė A. Borunova.

Plačiau – laidos įraše (nuo 36.34 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Stilius. Teatro ir psichoterapijos simbiozė, atlikėjos Arinos bliuzo karūna ir virtuvės meną užfiksuojantis fotografas Robertas Daskevičius