Veidai

2015.09.08 13:45

Kauno botanikos sodo oranžerija paversta gyvūnų džiunglėmis

Edukacinis projektas Kauno botanikos sodo oranžeriją pavertė džiunglėmis – tarp augalų apsigyveno retų egzotinių gyvūnų.

Edukacinis projektas Kauno botanikos sodo oranžeriją pavertė džiunglėmis – tarp augalų apsigyveno retų egzotinių gyvūnų.

Iš pirmo žvilgsnio romių vėžlių geriau neglostyti – gali įkąsti, įspėja parodos „Paslaptingas džiunglių pasaulis“ rengėjai. Tuo metu iguana Maksas net prisimerkia glostomas – dėmesys jam patinka. Tarp oranžerijoje augančių atogrąžų augalų kelios dešimtys egzotinių ir retų gyvūnų jaučiasi it namuose.

„Amūro žalčiai, čia yra rombinis pitonas, karališki pitonai, iguanas Maksas, piranijos, Kaimanų vėžliai, (...) vabzdžiai, Madagaskaro tarakonai ir daugelis kitų“, – vardija parodos administratorė Austėja Lisauskaitė.

„Apie du mėnesius bus šita paroda ir mes galvojame tą ekspoziciją keisti, turime minčių, kad atsivešime kokių kolibrių ar kokių įdomesnių gyvūnų, bet su laiku. Mes norime parodyti tą bendriją, kuri yra džiunglėse, kad gyvena kartu ir augalai, ir gyvūnai ir, kaip matėte, žmogus visoje toje sistemoje“, – sako parodos organizatorius Vilmantas Sirotka.

Pasak botanikos sodo vadovės, pasaulyje įprasta, kad botanikos soduose gyvena ir gyvūnai. Tarpukariu į šią oranžeriją profesorius Tadas Ivanauskas buvo atvežęs smauglį iš Brazilijos.

„Gyveno mūsų oranžerijoje ir liūdėjo, ir nevalgė, ir pelytės ant jo kadrilį šoko baltos. Po to nežinau, koks likimas, bet man atrodo, tas smauglys dabar yra zoologijos muziejaus eksponatas“, – sako VDU Kauno botanikos sodo direktorė Vida Mildažienė.

Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodas su Zoologijos sodu ir Tado Ivanausko zoologijos muziejumi studentams ir moksleiviams rengs bendras programas, kuriose jaunimas mokysis pažinti Lietuvos gamtą.