Veidai

2019.04.02 21:43

Žmogus pasirinkimą daro kas 2,5 sekundės – žinomi žmonės papasakojo, kodėl svarbu apsispręsti teisingai

„Žmogus per dieną padaro 35 tūkst. pasirinkimų. Pasirinkimą darome kas 2,5 sekundės. Bet genijai per dieną daro tik 150 pasirinkimų. Jie nesprendžia, ką rengtis, ar ką valgyti, jie tik sprendžia, ar rengtis ir, ar valgyti. Skirkime daugiau dėmesio tam, ką galime geriausiai“, – sako socialinių ir edukacinių projektų kūrėja Rima Olberkytė-Stankus.

Apie kasdienius sprendimus ji kalbėjo per naujo žurnalo „Aš Ikona“ numerio, kurio tema ir yra pasirinkimai, pristatymą.

„Šiandien mes galime pasirinkti keistis ir keisti, tačiau lygiai taip pat mes turime laisvę nedaryti nieko ir tai taip pat bus mūsų pasirinkimas. Pirmuoju atveju laukia ilgas, sudėtingas, net lipimo per save kelias, tačiau dosnus atlygiu: savo stiprybių pažinimu, klaidomis, kurios moko, dalijimosi ir gerumo galia, šypsenomis ir dėkingumu tų, kuriems tavo pasirinkimas padarė taip lauktą pokytį.

Antruoju atveju tebūsime lūkesčiais gyvenantys žmonės, nepažinę ir nepanaudoję didžiausios mums dovanotos supergalios – būti atsakingam už save ir už kitą. Mano pasirinkimas kiekvieną dieną – keistis ir keisti“, – sakė R. Olberkytė-Stankus.

Renginyje dalyvavusi laidų vedėja, modelis Gabrielė Martirosianaitė portalui LRT.lt sakė, kad apsispręsti daug lengviau, kai žinai, ko gyvenime nori – tada prioritetai susidėlioja bemaž savaime.

„Tada ateina pasirinkimai, kam pasakyti taip, o kam ne. Kai žinai, ko nori, pasikliauji ir nuojauta, ir protu. Nuo rudens lankau jogą, nors prieš tai gal penkerius metus tiesiog apie tai kalbėjau, sakiau, kad noriu lankyti. Bet kai  atėjo tikras vidinis noras, tai ir kalbėti apie tai nebereikėjo, tiesiog pradėjau tai daryti. Kai pradėjau lankyti pramoginius šokius, artimieji galvojo, kad ruošiuosi kokiam nors projektui, o iš tiesų tai darau tiesiog sau. Ilgai nedariau to, ką iš tikrųjų noriu daryti. Mes dažnai nieko nedarome tiesiog dėl savęs“, – teigė G. Martirosianaitė.

Praėjusią žiemą G. Martirosianaitė net priėmė spontanišką LRT PLIUS laidos „Į sveikatą!“ vedėjo Alano Dzeranovo iššūkį ir nėrė į ledinę eketę.

Lūžis, palengvinęs daugybę apsisprendimų jos gyvenime įvyko tada, kai ji pavargo galvoti, ką apie ją mano kiti ir bandyti visiems įtikti.

Aktorius Vytautas Rumšas portalui LRT.lt sakė, kad jo gyvenime akimirkų, kai reikia apsispręsti – gerokai per daug, todėl jam praverstų vadybininkas, kuriam ir galėtų deleguoti tuos pasirinkimus. „Tų dalykų daugybė – susitikimų planavimas, sąskaitų išrašymas, priminimų, kada repetuoti, kada važiuoti į gastroles, elektroninį paštą patikrinti“, – vardijo V. Rumšas.  

Jei neliktų šių darbų, V. Rumšas teigė, kad užsiimtų menu. „Galėčiau daugiau apie vaidmenis galvoti, kurti personažus, dar daugiau ruoštis LRT laidai, nes juk kiekviena laida skiriama vis kitai temai, negali ateiti žalias“, – sakė V. Rumšas.

Šiam pavasariui aktorius, LRT TELEVIZIJOS laidos „Vakaras su Edita“ vedėjas išsikėlė sau tikslą rasti daugiau laiko tam, kad galėtų pasirūpinti savo fizine sveikata.