Veidai

2012.12.28 16:05

„Eurovizijoje“ dėl krizės nedalyvaus keturios šalys

LRT.lt 2012.12.28 16:05

Keturios šalys, tarp kurių – skolų slegiama Portugalija, nusprendė nedalyvauti kitąmet vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse, tačiau krizės apimtos Graikijos atstovą jame išvysime, penktadienį pranešė renginio organizatoriai. 

Keturios šalys, tarp kurių – skolų slegiama Portugalija, nusprendė nedalyvauti kitąmet vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse, tačiau krizės apimtos Graikijos atstovą išvysime, penktadienį pranešė renginio organizatoriai.

Bosnija ir Hercegovina, Portugalija, Slovakija ir Turkija pranešė gegužės 14–18 dienomis Švedijos mieste Malmėje vyksiančiame konkurse nedalyvausiančios.

Pirmosios trys tokį sprendimą pagrindė ekonominėmis priežastimis, o Turkijai nepatiko pakeistos konkurso taisyklės, teigiama „Eurovizijos“ rengėjų pranešime.

Konkurse vėl dalyvaus Armėnijos atstovas. Į šiemet Azerbaidžane vykusį renginį ši šalis dėl saugumo priežasčių savo delegacijos nesiuntė.

Graikijos televizija ERT – viena iš 39 nacionalinių transliuotojų, nusprendusių rengti konkursą, nors šalis smarkiai kenčia dėl ekonominės krizės. Buvo pasigirdę kalbų, kad sumažintas biudžetas neleis šaliai šiais metais „Eurovizijoje“ dalyvauti.

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) teigė atsižvelgsianti į ekonominius spaudimus, su kuriais susiduria jos narės, o konkurso organizatoriai nuolat ieško būtų, kaip sumažinti išlaidas tiek konkurso dalyviams, tiek jį rengiančiai šaliai.

Ketvirtadienį paaiškėjo, kad Lietuva į „Euroviziją“ kitąmet siųs Andrių Pojavį su daina „Something“.