Veidai

2015.02.23 15:32

R. Čivilytė: Mia sutverta scenai, bet ne šiai dainai

Komisijos nariai prisipažįsta tikintys Vaido Baumilos ir Monikos Linkytės bei jų atliekamos dainos „This Time“ sėkme ir tvirtina, kad laimėtojus padiktavo pati daina. Anot komisijos narės dainininkės Rositos Čivilytės, Mios balsas jai sutrukdė.

Komisijos nariai prisipažįsta tikintys Vaido Baumilos ir Monikos Linkytės bei jų atliekamos dainos „This Time“ sėkme ir tvirtina, kad laimėtojus padiktavo pati daina. Anot komisijos narės dainininkės Rositos Čivilytės, Mios balsas jai sutrukdė.

„Mia gerai atrodo, gerai dainuoja. Ji – tikrai sutverta scenai. Viskas kaip ir gerai, bet balsas tiesiog trukdo išpildyti viską iki galo. Tai padarė Vaidas su Monika. Išėję ant scenos, jie padainavo be priekaištų. Mano abejonės išsisklaidė. Balso valdymas, muzikavimas, frazavimas ima viršų“, – sako R. Čivilytė.

M. Linkytė: nenorėjome priešintis dideliam žmonių palaikymui

Prisimindama šeštadienio vakaro pasirodymą, M. Linkytė tvirtino, kad ir jiedu su V. Baumila, ir žiūrovai liko patenkinti nuoširdumu ir chemija ant scenos. Pasak atlikėjos, rezultatai neblaškė jos ir V. Baumilos, nes jiedu nekreipė į juos dėmesio.

„Niekaip nesijautėme [kai Mia finalo metu pirmavo keliais tūkstančiais balsų – LRT.lt]. Buvome susikoncentravę į savo pasirodymus ir nelabai kreipėme dėmesio į rezultatus, nes norėjosi kuo geriau pasirodyti. Nelabai buvo laiko apie juos galvoti“, – prisimena M. Linkytė.

Jos teigimu, sprendimas susijungti į duetą, kuriuo piktinosi kai kurie „Eurovizijos“ žiūrovai, buvo priimtas ne pačių atlikėjų sprendimu. Pirmiausia buvo atsižvelgta į dainos kompozitoriaus Vytauto Bikaus prašymą.

„Mes nenorėjome priešintis ir dideliam žmonių palaikymui. Tiesiog priėmėme tokį sprendimą“, – sako atlikėja. Anot jos, šią dainą dainuoti duetu yra geriau, nes duetai „Eurovizijoje“ pasirodo retai, todėl tai jau būtų išskirtinis Lietuvos pasirodymo bruožas.

M. Linkytės tvirtinimu, kol kas, atliekant dainą, scenos jaudulys kojos nepakiša, tačiau reikia pasiruošti psichologiškai ir emociškai, kad, užlipus ant didžiosios scenos Vienoje, atlikėjai nepasimestų. Pasak dainininkės, kol kas jiedu su V. Baumila dar neplanuoja, kaip gali pasikeisti jų pasirodymas ar kurią vietą jie galėtų užimti.

„Tokių dalykų negalvojame ir neplanuojame, nes gali prisiplanuoti daug, bet po to, kai tie planai neįgyvendinami, būna šiek tiek skaudu. Tiesiog norime pasirodyti kuo geriau. Vietą tegul sprendžia žmonės“, – sako M. Linkytė.

Laimėtojus nulėmė pati daina

Nacionalinės atrankos finalo metu komisija buvo išskirtinai vieninga. Visi penki komisijos nariai balsavo už V. Baumilos ir M. Linytės duetą. Pasak vieno komisijos narių, „Lietuvos ryto“ apžvalgininko Ramūno Zilnio, šiais metais tai nulėmė pati daina.

„Manau, kad šį kartą viskas buvo gana paprasta. Tai – daina, kuri labiau tinka duetui, dėl savo teksto, nuotaikos. Buvo visiškai akivaizdu, kad Monika su Vaidu, kaip jau sakiau ir transliacijos metu, galbūt nesudainuotų nė vienos kitos dainos taip gerai, įtaigiai, nepatiktų taip žiūrovams, klausytojams. Ši daina – tarsi jiems parašyta. Kai jie pradeda ją dainuoti, išgirsti, supranti, kad jokių klausimų nekyla“, – teigia R. Zilnys.

Jam pritaria ir kita komisijos narė dainininkė Rosita Čivilytė, kuri viso atrankos finalo metu neslėpė simpatijų Miai, bet galiausiai taip pat balsavo už duetą. „Mia gerai atrodo, gerai dainuoja. Ji – tikrai sutverta scenai. Viskas kaip ir gerai, bet balsas tiesiog trukdo išpildyti viską iki galo. Tai padarė Vaidas su Monika. Išėję ant scenos, jie padainavo be priekaištų. Mano abejonės išsisklaidė. Balso valdymas, muzikavimas, frazavimas ima viršų“, – sako R. Čivilytė.

R. Zilnys: bijau, kad Lietuva pasirodys pirmuoju numeriu

Abu komisijos nariai neslepia tikintys dainos sėkme, nors ir nedrįsta prognozuoti, kokią vietą „Eurovizijos“ konkurse galėtų užimti V. Baumilos ir M. Linkytės duetas. R. Zilnys atkreipia dėmesį, kad lietuviai iki šiol įsivaizduoja, kad geras rezultatas tėra pirmoji vieta, o visa kita – nesiskaito. „Jeigu daina patenka į finalą ir į dešimtuką – tai jau yra gerai. Aš manau, kad ši daina šiais metais gali tai padaryti“, – įsitikinęs R. Zilnys.

Jis taip pat akcentavo kito komisijos nario, mažosios „Eurovizijos“ organizatoriaus Rene Romkės pastebėjimą, kad lietuviai, rinkdami dainą „Eurovizijai“, linkę ieškoti prasmės dainų tekstuose, tačiau to daryti nereikia, nes tai – „Eurovizija“.

R. Zilnys prisipažino bijąs tik vieno dalyko – kad Lietuva gali pasirodyti pirmuoju numeriu. Pagal dabartinę atrankos sistemą, Lietuva pasirodys pirmoje „Eurovizijos“ pusfinalio dalyje.

„Koks bus pasirodymo numeris nusprendžia patys atrankos organizatoriai, išklausę visų dainų. Šiais laikais tokia tvarka. Pastarieji metai rodo, kad jie labai mėgsta pačioje konkurso pradžioje, pirmuoju numeriu, leisti linksmą dainą, kuri viską pradėtų. Pasirodyti pirmu numeriu vis dėlto nėra gerai“, – daro išvadą apžvalgininkas.