Veidai

2015.09.08 13:45

Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse

Po ilgos kovos, besikeičiant lyderiams, buvo išrinkta, kas atstovaus Lietuvai Austrijoje vyksiančiame „Eurovizijos“ konkurse. Tai – Vaido Baumilos ir Monikos Linkytės duetas.

Po ilgos kovos, besikeičiant lyderiams, buvo išrinkta, kas atstovaus Lietuvai Austrijoje vyksiančiame „Eurovizijos“ konkurse. Tai – Vaido Baumilos ir Monikos Linkytės duetas.

Po pergalės V. Baumila teigė, kad dar anksti klausti, kaip atrodys pasirodymas Vienoje. Esą pirma – reikia išsimiegoti, o tada planuoti pasirodymą „Eurovizijoje“. „Galiu patikinti, tiek Monika, tiek aš, kad jis tikrai skirsis“, – užtikrino atlikėjas. Jis taip pat pripažino, kad jo ir M. Linkytės situacija, kai individualiai dalyvavę daininkai susijungė į duetą ir laimėjo, parodo, kokie susireikšminę kartais gali būti atlikėjai.

„Mes niekada nesvarstome galimybės važiuoti į „Euroviziją“ duetu. [...] Bet, jeigu žvelgsime į LT United pasirodymą, galbūt tai nėra pats blogiausias variantas. Jie nuvažiavo ir užėmė šeštą vietą. Manau, kad atlikėjai turėtų bent jau pagalvoti apie tai“, – svarstė V. Baumila.

Vienas iš komisijos narių mažosios „Eurovizijos“ organizatorius Rene Romke prognozuoja, kad Lietuva šiais metais konkurse turėtų patekti į pirmąjį dešimtuką, nes daina lengvai įstringa į galvą, o V. Baumilos ir M. Linkytės duetui ji puikiai tinka. Be to, iš jau iš rinktų 50-ties dainų, komisijos nario nuomone, Lietuvos pasirodymas turėtų išsiskirti, nes daugumą išrinkti dainų atlieka pavieniai atlikėjai.

Šeštadienio vakarą galiausiai išrinkta, kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse. Dėl šios garbės kovojo trys atlikėjai: Vilija Pilibaitytė-Mia, V. Baumila ir M. Linkytė, tačiau pastarieji atlikėjai žiūrovams pateikė staigmeną ir sujungė jėgas. Žiūrovai galėjo balsuoti už V. Baumilos ir M. Linkytės duetą.

Atlikėjai atliko savo mėgstamas dainas, o vakarą vainikavo išrinktosios dainos „This Time“ atlikimas. Juos vertino net penki komisijos nariai. Net trys – svečiai iš užsienio: mažosios „Eurovizijos“ organizatorius R. Romke, atlikėjas iš Latvijos Ralfas Eilandas ir radijo didžėjus Erikas Lemanas. Lietuviškajai komisijos daliai atstovavo muzikos ekspertas, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas Ramūnas Zilnys ir atlikėja Rosita Čivilytė.

Pirmoji ant scenos užlipo Mia. R. Čivilytė jos pasirodymą įvertino labai teigiamai, bet turėjo neigiamų komentarų su Mia pasirodžiusioms penkioms merginoms. „Mano simpatija Miai išliks tokia pat, kaip ir šį vakarą, bet tos penkios merginos už tavęs dar nepasiruošusios“, – apibūdino R. Čivilytė ir pridūrė, kad atlikėja turėtų įgyvendinti viską, ką ji jaučia, nes jos jausmai – teisingi.

„Apgink savo žodžius“, – ragino R. Čivilytė.

R. Romke laikėsi panašios pozicijos, pripažindamas, kad Mia buvo viena iš jo favoričių nuo pat konkurso pradžios.

Antrasis ant scenos pasirodė duetas – V. Baumila ir M. Linkytė. Jie atliko Lino Adomaičio dainą „Saulės pėdomis“.

Paklausta, ar mieliau į Vieną važiuotų viena, ar su V. Baumila, M. Linkytė nusišypsojo, kad „kelio jau atgal nėra“.

„Kartu „Eurovizijos“ atrankos scenoje jūs esate stipresni negu po vieną“, – pasirodymą apibendrino R. Zilnys. Jo teigimu, po dviejų pasirodymų dar nėra įmanoma numanyti, kas atstovaus Lietuvai.

„Manau, kad tai išjudins Mios gerbėjus [...] Kažkuria prasme tai naudinga ir jai. Galbūt būtų teisingiausia, jei dainuotumėte po vieną, būtų išrinktas vienas, o tada jau jis spręstų, ką vežtis su savimi“, – svarstė R. Zilnys, kalbėdamas apie tai, kad atlikėjai susijugė į duetą ir tokiu būdu padvigubino savo galimybes keliauti į Austriją.

E. Lemanas pagyrė porą už stiprų pasirodymą ir puikius vokalinius sugebėjimus. Be to, nusijuokė, kad R. Čivilytė visą dainą niūniavo kartu.

Žiūrovai šį vakarą galėjo pasiklausyti ne tik dalyvių atliekamų kūrinių, bet ir komisijos – po dviejų pasirodymų dainą atliko R. Eilandas.

Dar kartą ant scenos užlipusi Mia atliko praėjusiais metais į „Euroviziją“ nenukeliavusią dainą „Take a Look at Me Now“. Anot R. Zilnio, pažiūrėjus pasirodymą, galima spėti, kad Mia laimėti nori labiau nei V. Baumila ir M. Linkytė.

„Šiandieną atiduodi 100 proc. Šis pasirodymas man atrodo geresnis nei pirmasis tavo pasirodymas“ – sakė R. Eilandas.

Dar kartą ant scenos užlipus V. Baumilai ir M. Linkytei, R. Čivilytė neslėpė susižavėjimo.

„Gerai jūs dainuojate. Esate tikri profesionalai. Neturiu jums jokių priekaištų dėl dainavimo, muzikavimo. [Sprendžiant iš to], ką aš ką tik mačiau ir girdėjau, kažin ar jūs galite pakovoti su Mios emocionalumu“, – tvirtino R. Čivilytė.

V. Baumila po tokio komentaro suskubo paaiškinti, kad daina buvusi apie merginą, kuri išėjo ir paliko vaikiną, todėl duetas tuo pat metu buvo ir dviejų atlikėjų atskiri pasirodymai.

R. Romke nesutiko su R. Čivilytės nuomone, prisipažindamas, kad, vos pamatęs V. Baumilą ir M. Linkytę, pamanė, jos jiedu pora.

Trečiąjį kartą ant scenos užlipusi Mia žiūrovams padovanojo išrinktąją dainą „This Time“.

R. Čivilytė prisipažino, kad jaudinosi dėl Mios, o taip pat ir dėl jai padedančių merginų. „Tu, be jokios abejonės, esi verta „Eurovizijos“ scenos. Aš su visa atsakomybe tau pareiškiu. Pergyvenau dėl to, kaip tu dainavai, nes girdėjau šiek tiek nepatogių gaidelių. Gal galima tai ištaisyti“, – sakė R. Čivilytė.

E. Lemanas pajuokavo taip pat jaudinęsis dėl Mios, nes jį išgąsdino atlikėjos batelių aukštis. „Tave laikau kovotoja. Ant scenos atrodai nuostabiai“, – nedaugžodžiavo komisijos narys.

Atsakydami į Mios pasirodymą tą pačią dainą atliko ir V. Baumila su M. Linkyte. Jų pasirodymas sulaukė gausių žiūrovių plovimų. „Kai su šita daina jūs išeinate į sceną, niekam nekyla abejonių, kas ją turi atlikti. Man nekyla abejonių“, – didelių simpatijų duetui neslėpė R. Zilnys.

R. Eilandas prisipažino, kad jis, kaip ir visa Europa, nežino Lietuvos atliėkų. Anot jo, iki šio vakaro jis težinojo Jurgą, nes ji – puiki atlikėja, ir Minedą. „Manau, kad jūs patys geriausi. Tai – jūsų daina“, – pridėjo komisijos narys.

Be to, komplimentus pasakyti pabandė ir lietuviškai, dar kartą pasakydamas, kad Vaido ir Monikos duetas jam labai patikęs. „Jums reikia pagalvoti apie vestuves“, – lietuviškai prakalbo E. Eilandas.

Po šio pasirodymo kova susilygino ir žiūrovų balsai parodė, kad simpatijos tolygios abiem kandidatams.

Po Šveicarijos atstovų pasirodymo žiūrovų balsai pakeitė padėtį ir į pirmąją vietą iškopė V. Baumilos ir M. Linkytės duetas.

Komisijos vertinimai buvo vieningi. R. Čivilytė pripažino, kad Mia šį vakarą atrodė stipresnė iki tol, kol V. Baumila ir M. Linkytė atliko dainą „This Time“. Jai pritarė ir R. Zilnys.

E. Lemanas pagyrė ne tik konkurso dalyvius, bet ir dainos kompozitorių, sakydamas, kad tai – nuostabi daina. „Bučinys turbūt taptų „Eurovizijos“ bučiuniu, todėl balsuoju už porą“, – sakė komisijos narys.

R. Romke laikėsi tokios pat pozicijos, užtikrinęs, kad daina paklius į finalą ir Lietuvai atneš geriausius rezultatus per visą dalyvavimo „Eurovizijos“ konkurse istoriją. R. Eilandas taip pat neišsiskyrė iš komisijos narių – geriausiai įvertino duetą.