Veidai

2015.02.22 13:40

Indijoje nušautas žmones puldinėjęs tigras

ELTA2015.02.22 13:40

Pietų Indijoje vieno parko prižiūrėtojai pareiškė pagaliau pagavę ir nušovę tigrą, kuris anksčiau užpuolė vyrą ir moterį, skelbia BBC.

Pietų Indijoje vieno parko prižiūrėtojai pareiškė pagaliau pagavę ir nušovę tigrą, kuris anksčiau užpuolė vyrą ir moterį, skelbia BBC.

Valdžios pareigūnai teigia, kad tigras buvo 10–12 metų. Praėjusią savaitę jis užpuolė kelis žmones Keraloje. Trečiadienio vakarą parko prižiūrėtojams tigrą pavyko susekti ir nušauti. Norėdami pagauti šį gyvūną, įvairiose parko vietose patruliavo net 160 prižiūrėtojų. Plėšrūnas bandė užpulti prižiūrėtojus, bet jie pasirodė greitesni.

Indijos tigrų populiacija nuo 2011 metų 1706, 2014 metais išaugo iki 2226. Sparčiai didėjantis tigrų skaičius jau kelia daug problemų vietiniams gyventojams. Pernai siautėjantys tigrai pražudė 20 žmonių visoje Indijoje. Tokie išpuoliai sukėlė daug įtampos šalyje, pikti ūkininkai ėmėsi niokoti vyriausybinius pastatus, reikalaudami reaguoti į šią problemą.

Pastaruoju metu žmonių gyvenvietėms plečiantis į tigrų teritorijas, šie gyvūnai turi vis dažniau kovoti už savo būvį. Ekspertų nuomone, Indijai pavyko daug geriau, nei tikėtasi, apsaugoti ir padidinti tigrų populiaciją, todėl tokių susidūrimų tik daugės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt