Veidai

2019.03.31 19:40

Į „Eurovizijos“ finalą patenka be atrankos: 6 šalys, kurių neišvysite pusfinaliuose

Vienai finale jau žadama aukšta vieta
Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.03.31 19:40

Nors daugeliui „Eurovizijoje“ dalyvaujančių šalių tenka nemenkai pasistengti, kad patektų į konkurso finalą, 6 šalys kasmet dėl to gali nesijaudinti visai. „Didysis penketas“ – Prancūzija, Vokietija, Italija, Jungtinė Karalystė, Ispanija ir pernai nugalėtoju tapęs Izraelis – iš karto atsiduria konkurso finale. Tačiau kol kas itin aukštas rezultatas žadamas tik vienai iš jų.

„Didysis penketas“, iki Italijos sugrįžimo į konkursą 2011 metais vadintas „didžiuoju ketvertu“, – tai penkios šalys, kurios teikia didžiausią finansinę paramą Europos transliuotojų sąjungai (EBU). 2000 metais „Eurovizijoje“ įvesta nauja taisyklė, kuria remiantis, daugiausiai pinigų sumokančios šalys – Prancūzija, Vokietija, Italija, Jungtinė Karalystė ir Ispanija – į konkurso finalą patenka be dalyvavimo pusfinalyje.

Automatiškai į „Eurovizijos“ finalą taip pat patenka šalis nugalėtoja. 2018 metais konkursą laimėjo Izraelio atstovė Netta, todėl šiemet naujasis Izraelio atstovas prisijungia prie „didžiojo penketo“ valstybių.

Po pernykštės sėkmės Izraeliui šių metų gegužę Tel Avive atstovaus dainininkas Kobis Marimis, kuris atliks dainą simbolišku pavadinimu „Home“. Atlikėjo karjerą jis pradėjo itin anksti – būdamas 13 metų ėmė rašyti dainas, o vėliau baigė aktorystės mokslus. Publikos simpatijų Izraelyje jis sulaukė sudalyvavęs realybės šou „Rising Star“ – daugelį sužavėjo jo unikalus vokalas ir stilius.

Įvertinkite Izraelio atstovo dainą:

Vokietijai šių metų „Eurovizijoje“ atstovaus duetas „S!sters“, kuris atliks kūrinį „Sister“. Nors dueto pavadinimas sufleruoja kitaip, grupės narės –  Carlotta Truman ir Laurita Kästel – visai ne seserys. Judviejų dainos bedraautorė – žymi kanadiečių kompozitorė Laurell Barker, prisidėjusi ir prie šių metų Jungtinės Karalystės atstovo dainos „Bigger Than Us“.

Dainoje „Sisters“ atlikėjos dainuoja apie tai, kaip moterys dažnai linkusios viena kitą smerkti, o ne palaikyti, tačiau iš tiesų visos yra seserys, kurioms svarbus supratimas ir paskatinimas.

Įvertinkite Vokietijos atstovių dainą:

Prancūzijos atstovas 2019-ųjų konkurse – 19-metis dainininkas Bilalas Hassanis. Jo konkursinė daina „Roi“ (liet. – karalius) parašyta kartu su pernai šaliai atstovavusia grupe „Madame Monsieur“. Joje kalbama apie meilę sau, pokyčius ir jų priėmimą, ištikimybę sau pačiam, viltį.

Įvertinkite Prancūzijos atstovo dainą:

Pastarąjį dešimtmetį iš visų „didžiojo penketo“ šalių neabejotinai geriausiai sekasi Italijai. 2011 metais į konkursą po 14 metų pertraukos grįžusi šalis net 7 iš 9 kartų atsidūrė geriausiųjų dešimtuke. Šiemet Italijai vėl prognozuojama sėkmė – jai atstovaus šiuolaikiškas egiptiečių ir italų kilmės atlikėjas Mahmood, kuris atliks dainą „Soldi“. Kūrinyje jis apdainuoja savo tėvą, kuris paliko šeimą atlikėjui dar būnant mažam ir dalijasi skaudžiais prisiminimais.

Įvertinkite Italijos atstovo dainą:

Dar viena finale pasirodysianti šalis – Jungtinė Karalystė. Jai šįkart atstovaus jaunosios kartos atlikėjas Michaelis Rice‘as su daina „Bigger Than Us“, kurios autoriai parašė ir Lietuvos atstovo Jurijaus dainą „Run With The Lions“. M. Rice‘as Jungtinėje Karalystėje išgarsėjo laimėjęs vieną televizijos projektą, o jo daina „Bigger Than Us“ – apie tikrą meilę.

Įvertinkite Jungtinės Karalystės atstovo dainą:

Paskutinioji į finalą automatiškai patenkanti šalis – Ispanija, kuriai atstovaus atlikėjas Miki. Jis atliks nuotaikingą, įvairius muzikinius stilius supinančią dainą „La Venda“. Miki sako, kad dainuoti ir kurti muziką išmoko pats, tačiau taip pat turi muzikinį išsilavinimą. Dainoje „La Venda“ kalbama apie tai, kaip svarbu pažinti save ir vertinti savo gabumus.

 Įvertinkite Ispanijos atstovo dainą:

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt