Veidai

2012.12.21 10:34

Populiari pramoga Laplandijoje – haskių safaris

Prieš šventes turistų srautai plaukia į Laplandiją pas Kalėdų senelį, elfus ir snieguoles. Tačiau Kalėdų karalystė – toli gražu ne vienintelė pramoga. Kasmet vis labiau populiarėja ir haskių safaris, kurį išbandė ir „Panoramos“ žurnalistai.

Prieš šventes turistų srautai plaukia į Laplandiją pas Kalėdų senelį, elfus ir snieguoles. Tačiau Kalėdų karalystė – toli gražu ne vienintelė pramoga. Kasmet vis labiau populiarėja ir haskių safaris, kurį išbandė ir „Panoramos“ žurnalistai.

Didžiausiame Levio regiono haskių safaryje – daugiau nei šimtas šunų. Safario savininkas sako, kad verslą pradėjęs prieš šešerius metus su maždaug 20 keturkojų. Dabar jų penkiskart daugiau. Kasmet didėja ir gyventojų susidomėjimas. Safario savininkas teigia, kad lankytojus skaičiuoti reikėtų šimtais per sezoną.

„Pramoga nėra labai brangi, bet kaip verslas – labai sėkminga. Kiekvieną žiemą žmonių susidomėjimas tik auga, vis daugiau žmonių nori apsilankyti haskių safariuose. Jau turiu užsakymų kitai žiemai, nors dar ši net neįsibėgėjo“, – sakė safario „SnowRiders“ savininkas Juha Laine.

Žiemos sezonas, prasidėjęs lapkričio pabaigoje, čia gali tęstis iki gegužės. Per tą laiką šunys nubėga po maždaug 4000 kilometrų. Dažniausiai turistai renkasi nuo 10 iki 20 kilometrų maršrutus. Tačiau galima pasirinkti įvairiai – nuo 3 kilometrų iki savaitės kelionės haskių traukiamomis rogėmis.

„Jauniausias keleivis, išbandęs haskius, buvo berods devynių mėnesių amžiaus. Vyriausias, bent jau kiek žinau, buvo 88erių. Aišku daugiausia taip pramogauja jaunimas“, – kalbėjo safario „SnowRiders“ savininkas Juha Laine.

Daugiau kaip prieš šimtmetį haskiai buvo viena patogiausių transporto priemonių. Vieni ir dabar traukia roges kelionėse, tempia krovinius, o kiti laikomi tiesiog kaip šeimos augintiniai ar parodų šunys. Safario darbuotojos stebisi, kad neretai lankytojai haskių bijo.

„Haskiai labai geri kolegos: jie kasdien šoka ant manęs, norėdami parodyti meilę. Be to, jie kasdien geros nuotaikos. Be to, dirbi lauke – graži, gera, sveika aplinka. Iš pradžių galvojau įdomumo dėlei tik pabandysiu čia dirbti, aš net šuns niekada neturėjau, o dabar įsitraukiau, neįsivaizduoju jau kur nors kitur savęs dirbančios“, – atviravo safario „SnowRiders“ darbuotoja Saara Viinikainen.

Levio regione veikia šeši tokie safariai. Turistai čia gali išbandyti ir panašų Elnių safarį, medžioklę, slidinėjimą ar važinėjimą sniegomobiliais.